دست درازی به بیت المال را از بازو قطع می‌کنیم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:53 - پنجشنبه 12 تير 1399
کد خبر : ۷۳۳۲۷۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۷
رئیس قوه قضائیه با تاکید بر مبارزه قاطع با فساد گفت: دست کسانی را که به بیت المال دست درازی کرده اند، نه از مچ بلکه از بازو قطع می‌کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در آغاز بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولان سپاه گفت: همان گونه که کسی باور نمی‌کرد برادران سپاه بتوانند پهپاد آمریکایی را با به روزترین امکانات در آسمان سرنگون کنند، قطعا ما هم می‌توانیم عدالت را در این نظام مقدس اجرایی کنیم.


او با اشاره به ایام سوگواری سیدالشهدا (ع) و در آستانه اربعین حسینی، عاشورا را یک حرکت برنامه ریزی شده توصیف کرد و افزود: از ابتدا تا انتهای این حماسه بزرگ؛ عقلانیت، تدبیر و حساب شدگی بوده و برای تمامی اعصار و ادوار درس اموز و الهام بخش است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه اربعین نماد و پرچمی است که پیام‌های عاشورا را به عصر‌ها و نسل‌ها منتقل می‌کند، گفت: اربعین نمادی است که به همه افراد و نسل‌ها بیاموزد که به هیچ عنوان نباید چهره زیبای دین با فساد و ظلم آلوده شود.


حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: قداست نظام مقدس جمهوری اسلامی در پرتو قدوس است و ولایت فقیه همان ولایت رسول الله و ائمه اطهار (ع) است و این به لحاظ ساختاری به همه سطوح قداست می‌دهد.


رئیس قوه قضائیه ادامه داد: تمام لایه‌های نظام جمهوری اسلامی لازم است به باید و نباید‌های دین عمل کنند و هر حکمی که مطابق با شریعت و دین نباشد، اجرش ساقط است.


وی با بیان اینکه هر عامل و مجری در نظام باید قدسی عمل کند، افزود: همه مسئولان نظام و مدیران از وزیر و نماینده و قاضی باید عملشان جلوه قداست داشته باشد.

قداست نظام ایجاب می‌کند اجرای عدالت با جدیت انجام شود

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: قداست نظام ایجاب می‌کند اجرای عدالت با جدیت انجام شود و امروز اجرای عدالت سخن از یک عدالت ثبوتی نیست بلکه عدالت اثباتی است.
او ادامه داد: اجرای عدالت باید در میدان عمل صورت گیرد و مردم آن را احساس کنند.


رئیس قوه قضائیه گفت: از جلوه‌های مهم قداست جاودانگی و ماندگاری آن است و امروز رمز ماندگاری شهدا اتصالشان به حماسه عاشوراست و امکان ندارد خون شهدا ضایع شود، شهدایی که برای جهل زدایی جانشان را تقدیم اسلام و انقلاب کرده اند.


رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه برخی تصور می‌کنند که اجرای عدالت اقدامی ناشدنی است، اظهار کرد: این کار شدنی است، همان گونه که شما پاسداران کمر داعش را در منطقه شکستید و پیشتر عده‌ای به غلط باور نداشتند و چه خوب مقتدای ما فرمودند که جنس این‌ها جنس حرکت صهیونیستی و آمریکایی است و شما با مقاومت و ایستادگی این حرکت را در منطقه از بین بردید.


حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه حضرت آقا فرمودند در بحث سوریه" دشمن خواست و نتوانست و ما خواستیم و توانستیم"، گفت: این اقدام شما و این مقاومت در منطقه برای بسیاری قابل تصور نبود و شما ظرفیت‌ها را پای کار آوردید و جهان را مبهوت کار خودتان کردید و قطعا ما هم می‌توانیم همچون شما در عرصه اجرای عدالت دست مفسدان اقتصادی را از بیت المال قطع کنیم.

وی افزود: در داخل کشور آن زمان که تهدید‌های نظامی مطرح شد، بعضی می‌گفتند نیرو‌های مسلح در برابر تجهیزات نظامی دشمن چه می‌خواهند انجام دهند، اما رزمندگان با اقتدار و مقاومت و خلاقیت پهپاد آمریکایی را سرنگون کردند و به جهانیان نشان دادند که این استکبار قدرتی پوشالی دارد و شعار" ما می‌توانیم" را در عرصه نظامی به همگان اثبات کردند.


رئیس قوه قضائیه گفت: دشمنان به دلیل استیصال خود برابر جبهه مقاومت و همچنین قدرت روزافزون سپاه، این نهاد مقدس را به عنوان گروه تروریستی نامیده اند، حال آنکه هرگز نمی‌توانند در برابر امواج خروشان مقاومت دوام آورند.


حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه شما رزمندگان اسلام پیام انقلاب را به کشور‌های منطقه صادر کردید، ادامه داد: امروز در یمن مقاومت پنج سال است که در برابر تمام فشار‌ها ایستاده و به پیروزی‌های خوبی هم دست یافته است.


او با بیان اینکه امروز پرچم" مبارزه با مفاسد" در دست مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) است و بنده و همکاران سربازان ایشان هستیم، اظهار داشت: پرچم مقاومت نیز امروز در دستان معظم له قرار دارد و همه ما سربازان ایشان هستیم.

دست کسانی را که به بیت المال دست درازی کرده اند، نه از مچ بلکه از بازو قطع می‌کنیم

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: امروز عده‌ای می‌گویند مگر می‌توان با مفسدان و ثروت اندوزان و قدرتمندان مبارزه کرد؛ باید بگویم که آری می‌شود، این انقلاب ریشه در خون پاک شهدا دارد و خداوند از خون‌ها نمی‌گذرد و ما هم نمی‌گذاریم خون این شهدا پایمال بشود.


رئیس قوه قضائیه با تاکید بر مبارزه قاطع با فساد اظهار کرد: دست کسانی را که به بیت المال دست درازی کرده اند، نه از مچ بلکه از بازو قطع می‌کنیم.


حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود به فضای کشور اشاره کرد و گفت: پس از ساقط کردن پهپاد امریکایی، فضای کشور، فضای مقاومت و ایستادگی برابر زورگویان و نه فضای مذاکره شد.

بیان فساد اعتمادآور نیست، مبارزه با فساد اعتمادآور است

وی ادامه داد: راهبرد دشمن در شرایط کنونی بیان فساد در جامعه و ناامید کردن مردم است و متاسفانه عده‌ای هم این راهبرد را در داخل دنبال کرده اند، اما بیان فساد اعتمادآور نیست، مبارزه با فساد اعتمادآور است؛ دزد دزد گفتن اعتماد نمی‌آورد، مبارزه با دزدان اعتماد ایجاد می‌کند.


حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: امروز راهبرد ما این است که در مقابله با فساد کار با جدیت دنبال شود و مبارزه با فساد را ادامه خواهیم داد تا این وضعیت خاتمه یابد.


رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مطالبه مقام معظم رهبری از روسای سه قوه اصلاح ساختار فساد زا به ساختار فساد زدا است، اظهار کرد: امیدوارم مردم احساس اجرای عدالت را داشته باشند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°