آغاز بیمه اجباری سلامت برای همه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 03 مهر 1400
کد خبر : ۷۳۳۲۸۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت از آغاز پوشش بیمه اجباری سلامت برای همه مردم خبر داد و گفت: افرادی که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند می ‌توانند با مراجعه به سایت سازمان بیمه سلامت یا دفاتر پیشخوان تحت پوشش بیمه قرار گیرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
طاهر موهبتی در گفتگوی ۱۸:۳۰ درباره پوشش بیمه اجباری سلامت افزود: بر اساس اعلام مرکز آمار کشور، حدود ۱۰ درصد افراد کل کشور تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند و امیدواریم این افراد در بازه زمانی ۶ ماهه برای بیمه شدن مراجعه کنند تا از تسهیلات آیین نامه برخوردار شوند.

او با اعلام اینکه ۸ میلیون جمعیت کشور تا الان فاقد پوشش بیمه‌ای هستند، گفت: این برنامه برای پوشش بیمه‌ای افراد کم درآمد اجرا می‌شود.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه هر یک میلیون بیمه شده در سال ۵۸۱ میلیارد تومان هزینه برای بیمه سلامت دارد، افزود: اگر درآمد خانوار ۴۰ درصد حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار و دستمزد باشد، صد درصد هزینه حق بیمه این خانوار‌ها را دولت پرداخت خواهد کرد.

موهبتی ادامه داد: آن دسته از خانوار‌هایی که بین ۴۰ درصد تا حداقل حقوق درآمد دارند، از ۵۰ درصد یارانه دولت برای بیمه سلامت برخوردار می‌شوند.

او گفت: درآمد بیش از حداقل حقوق، طبق مصوبه شورای عالی کار و دستمزد، سرانه کامل حق بیمه را پرداخت خواهند کرد.

او افزود: این افراد جزء دهک‌های پنج و بالاتر قرار دارند که می‌بایست حق بیمه را کامل پرداخت کنند.

موهبتی با اشاره به آئین نامه اجرایی بند الف برنامه ششم توسعه کشور، گفت: افراد فاقد پوشش بیمه‌ای برای برخورداری از تسهیلات قسطی شدن حق بیمه پرداختی، می‌بایست ظرف مدت ۶ ماه از شروع آئین نامه اجرایی اقدام کنند.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: بیمه اجباری را در اول آبان ماه مصادف با هفته بیمه سلامت آغاز می‌شوم.

او در ادامه تسهیلات آئین نامه بیمه اجباری را تشریح کرد...
 
 
 
او افزود: پرداخت پول برای حق بیمه در دفاتر پیشخوان انجام می‌شود و افرادی که می‌دانند توانایی پرداخت حق بیمه را دارند باید فرم‌های خود اظهاری را پر کنند. تقاضای ما از وزارت کار این است که اطلاعات را آنلاین در اختیار بیمه سلامت قرار بگیرد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۰.۵۹°    ۳۲.۷۹°