مهمترین دلایل رشد اخیر بازار سرمایه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:17 - پنجشنبه 14 فروردين 1399
کد خبر : ۷۳۳۳۰۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۴
دبیرکل کانون نهاد‌های سرمایه‌گذاری علت رشد بازار سرمایه در سال گذشته را رشد نقدینگی، جاماندن از تورم و افزایش جایگزینی دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محسن خدابخش کارشناس بازار سرمایه در برنامه تیتر امشب درخصوص عملکرد شرکت‌ها در دوسال اخیر گفت: باتوجه به تغییرات بنیادین در وضعیت شرکت‌ها به لحاظ بازار سرمایه و سهام شرکت‌ها -که منشعب از دارایی‌های شرکت است- شرکت‌ها به لحاظ فروش و وضعیت خوبی داشتند و رشد ریالی و حجمی قابل قبولی تجربه کردند.

او گفت: این رشد بر روی سامانه کدارک (سامانه رسمی انتشار اطلاعات ناشران) منتشر شده است و حاکی از اینست که عملکرد شرکت‌ها در مقایسه با مدت مشابه پارسال قابل قبول بوده و با توجه به تغییرات نرخ عمومی قیمت ها، سهام و عملکرد شرکت‌ها در تولید و فروش و ارائه خدمات از این روند متاثر شده است.

این کارشناس سرمایه معتقد است، در حال حاضر بازار سرمایه نسبت به سایر رقبا محل مناسبی جهت سرمایه گذاری شده است.
 

محسن اسلامی دبیرکل کانون نهاد‌های سرمایه‌گذاری دیگر میهمان برنامه، درباره علت رشد بازار سرمایه در سال گذشته گفت: رشد نقدینگی، جاماندن از تورم و افزایش جایگزینی از مهمترین دلایل این جهش است.

او با بیان اینکه در بازار سرمایه جدید شاهد ورود شرکت‌های داغ هستیم، افزود: شرکت‌های داغ شرکت‌هایی هستند که تصور می‌کنند برای استفاده از منافع بازار جدید باید دربازار سرمایه شرکت کنند.

اسلامی ادامه داد: تب داغ این شرکت‌ها حتی ممکن است ناعادلانه و به زیان آن‌ها هم منجر شود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸°    ۱۸°