نام نویسی دانشجویان رشته های بدون آزمون از چهارشنبه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:58 - سه‌شنبه 24 تير 1399
کد خبر : ۷۳۳۳۴۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
نام نویسی دانشجویان پذیرفته شده فقط بر اساس سوابق تحصیلی از فردا چهارشنبه ۱۰ مهر آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حسین توکلی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: شنبه ۱۲ مهر نیز برای نام نویسی دانشجویان پذیرفته شده در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی که برنامه زمانی ویژه خود ندارند در نظر گرفته شده است.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: از بین ۲۸۶ هزار و ۲۱۷ داوطلب رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، ۲۴۷ هزار و ۴۱۶ نفر پذیرفته شدند.
توکلی گفت: تعداد پذیرفته شدگان زن در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور ۱۴۰ هزار و ۸۷۱ نفر و تعداد پذیرفته شدگان مرد ۱۰۶ هزار و ۵۴۵ نفر است.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: ظرفیت پذیرش فقط بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) حدود ۵۵۰ هزار نفربود و علاقه‌مندان برای نام نویسی در این نوع پذیرش از ۲۰ اسفند ۹۷ تا ۲۸ شهریور ۹۸ به پایگاه اینترنتی www.sanjesh.org مراجعه کرده بودند.
او گفت: داوطلبان پذیرش برا ساس سوابق تحصیلی علاقه مندی خود را حداکثر در ۱۰۰ کدرشته محل از میان ۲۸۱ رشته اعلام کرده بودند و اطلاعات این داوطلبان در اختیار دانشگاه‌ها برای پذیرش قرارگرفت.
توکلی گفت: پذیرش فقط بر اساس سوابق تحصیلی با توجه به قوانین بالادستی و مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو صورت می‌گیرد و به سوی کمرنگ کردن کنکور حرکت می‌شود.
وی افزود: سازمان سنجش آموزش کشور بر اساس قوانین کشور نظارت دقیق بر پذیرش دانشجوی بدون آزمون در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دارد.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: اسامی پذیرفته شدگان علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در روز‌های آینده اعلام خواهد شد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۵°