محکومیت اخلالگر نظام ارزی به ۲۰ سال حبس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:24 - جمعه 28 شهريور 1399
کد خبر : ۷۳۳۳۷۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
سخنگوی قوه قضاییه گفت: ایوب استاد کریمی به جرم اخلال در نظام ارزی و پولی کشور به ۲۰ سال حبس محکوم شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری گفت: ایوب استاد کریمی به جرم اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز به ۲۰ سال حبس، محرومیت از مشاغل دولتی و پرداخت بیش از ۸۱ میلیارد جزای نقدی محکوم شده است.
وی افزود: ولی حاجی پور نیز به جرم مشارکت در اخلال در نظام ارزی و پولی به تحمل ۸ سال حبس، محرومیت دائم از خدمات دولتی و پرداخت بیش از ۵ میلیون در حق دولت و امیر موسایی به جرم قاچاق عمده ارز به ۶ سال حبس محکوم شده است.
تهیه ۱۵ لایحه در معاونت حقوقی

سخنگوی قوه قضائیه از تهیه و تصویب ۱۵ لایحه و دستورالعمل و آیین نامه از ابتدای اردیبهشت امسال تاکنون در معاونت حقوقی قوه قضائیه خبر داد.
 غلامحسین اسماعیلی در ادامه نشست خبری افزود: ما برای اجرای عدالت نیازمند قانون خوب، مجری شایسته و قاضی عادل و فرهیخته هستیم.
وی گفت: در دوره جدید قوه قضائیه برای اصلاح قوانین و مقررات مورد نیاز، معاونت حقوقی قوه با بهره گیری از چهره‌های فرهیخته در دانشگاه و در مراجع قضائی ۱۵ لایحه و آیین نامه را تهیه کرده که به تصویب ریاست قوه قضائیه رسید که یکی از آن لوایح، لایحه تامین کرامت و امنیت بانوان بود که به دولت ارسال شد.
اسماعیلی افزود: نحوه اداره و بهره برداری از آپارتمان‌ها نیز جزو لوایح کاربردی دیگری است که فرآیند تدوین آن در قوه قضائیه به پایان رسید و به دولت ارسال شد.
اسماعیلی افزود: علاوه بر این لوایح ۱۵ لایحه و دستورالعمل دیگر هم در معاونت حقوقی قوه قضائیه تدوین شده است و مرحله نهایی تصویب را سپری می‌کند.
وی گفت: ۱۹ لایحه و دستورالعمل دیگر نیز در حال تدوین در معاونت حقوقی است که امیدواریم بتوانیم با همه قوانین و دستورالعمل ها، فرآیند دادرسی و احقاق حق و اجرای عدالت را تسریع کنیم.

 
محکومیت سرکرده یکی از شبکه‌های بزرگ قاچاق مواد مخدر به اعدام

 غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری گفت: اخیرا سرکرده یکی از شبکه‌های بزرگ قاچاق مواد مخدر که به تنهایی هزار و ۶۲ کیلوگرم مرفین و ۴ هزار و ۱۴ کیلوگرم تریاک را حمل می‌کرد، دستگیر و به مجازات اعدام محکوم شده است، این میزان مرفین یک فاجعه را در هر منطقه‌ای که باشد به بار می‌آورد.
سخنگوی قوه قضاییه افزود: همچنین علی نفریه به جرم جاسوسی به نفع سرویس جاسوسی سیا به تحمل ۱۰ سال حبس و استرداد ۵۵ هزار دلار دریافتی از سرویس امریکا، محمدامین نسب به جرم جاسوسی برای سرویس انگلیس به تحمل ۱۰ سال حبس قطعی و محمدعلی باباپور به جرم جاسوسی برای سرویس امریکا به تحمل ۱۰ سال حبس و استرداد ۵۵ هزار دلار حق الزحمه دریافتی از این سرویس محکوم شدند.
وی افزود: فرد دیگری داریم که رای آن قطعی نشده، اما به جرم جاسوسی برای سرویس امریکا به لحاظ گستردگی فعالیت جاسوسی به اعدام محکوم شده و پرونده برای رسیدگی به فرجام خواهی به دیوان عالی کشور ارسال شده است.
 
 
نماینده مجلس تکذیب کرده است

سخنگوی قوه قضاییه گفت: نماینده مجلس اعلام کرده که چنین اقلامی در منزل من وجود نداشته و به سرقت نرفته است.
 غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری گفت: در ارتباط با اینکه سارق از محل سرقت چه اموالی را برده است مالباخته آن را اعلام می‌کندو بعد از دستگیری دزد اسناد و مدارک بررسی می‌شود.
وی افزود: اینکه واقعیت چه بوده است، نمی‌دانیم و این نماینده اعلام کرده که چنین اقلامی در منزل من وجود نداشته و به سرقت نرفته است و اگر جایی جرمی گزارش شود و قرائنی باشد حتما رسیدگی می‌کنیم، در این مورد تاکنون قرائنی بدست نیامده است.
 
 
 
گزارشی از کارتخوان دفتر وزیر به قوه قضاییه نرسیده
 
سخنگوی قوه قضاییه گفت: گزارش کامل کارتخوان دفتر وزیر از وزارت اطلاعات به مراجع قضایی نرسیده است.
به گزراش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری درباره کارتخوان موجود در دفتر وزیر و خانمی که در این وزارتخانه دستگیر شده افزود: درباره خانمی که دستگیر شده بود و اسناد و مدارکی که وزارت نفت ارائه داد کار دادرسی انجام و گزارش کارشناس گرفته شد. دادگاه رسیدگی‌ها را انجام داد و در اولین فرصت رای خود را در این پرونده صادر می‌کند. امر رسیدگی در این خصوص به پایان رسیده است.
وی گفت: درباره کارتخوان دفتر وزیر نیز برغم پیگیری‌ها، گزارش کاملی از وزارت اطلاعات به مراجع قضایی نرسیده است. گزارش‌های رسیده به صورت ابتدایی بود.
 
حسین فریدون به ۵ سال حبس قطعی محکوم شد
 
غلامحسین اسماعیلی در ادامه یازدهمین نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی درباره صدور حکم قطعی حسین فریدون گفت: در ارتباط با آقای فریدون دادگاه تجدیدنظر تصمیم گرفته و رأی نهایی را صادر کرده است.
وی افزود: در دادگاه تجدیدنظر، در مورد سه نفر از متهمان این پرونده ارفاق‌هایی مورد لحاظ قرار گرفته است. در مورد شخص آقای فریدون ۷ سال حبس در نظر گرفته‌شده از سوی دادگاه بدوی به ۵ سال تقلیل یافته و بقیه مجازات‌ها یعنی جزای نقدی و مبلغ رشوه که بیش از ۳۱ میلیارد بوده است، باید پراخت شود. در مورد یک نفر از متهمان دادگاه رأی برائت داده است و در مورد یکی از بانوان که دادگاه بدوی دوسوم از مجازات را تعلیق کرده بود، دادگاه تجدیدنظر یک‌سوم باقی‌مانده را هم تعلیق کرده است.

سخنگوی قوه قضائیه اتهام فریدون را اخذ رشوه اعلام کرد.
 
 
تثبیت مالکیت و اعتبار بخشی به اسناد رسمی
 
سخنگوی قوه قضاییه گفت: تثبیت مالکیت و اعتباربخشی به اسناد رسمی و حذف معاملات عادی در قرارداد‌ها و نقل و انتقال املاک در اولویت است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، غلامحسین اساعیلی در نشست خبری گفت:نیاز به اصلاح و بهبود قوانین داریم، قوانین خوبی داریم که اجرای آن بخش‌های مختلف با کندی مواجه شده مانند قانون کاداستر که اجرای آن در سازمان ثبت اسناد با قوت در حال انجام است و نیازمند حمایت دولت برای تامین اعتبارات لازم است.
وی افزود:در این قانون پیش بینی شده بود که در ۵ سال برای تمامی اسناد مالیکات اشخاص حقیقی و حقوقی و اراضی ملی ودولتی اسناد تک برگی و کاداستری صادر شود که البته بخش زیادی از این اسناد صادر شده است.


 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°