برنامه های هفته ملی کودک اعلام شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:35 - شنبه 14 تير 1399
کد خبر : ۷۳۳۴۳۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
برنامه‌های هفته ملی کودک صبح امروز در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ضمن اعلام شعار امسال هفته ملی کودک گفت: شعار امسال هفته ملی کودک، «آینده را باید ساخت» است. آینده‌ای که در این شعار بر آن تأکید شده است بیشتر یک «نگرش» است تا تمام برنامه‌های حوزه کودک با تأکید بر آینده کودکان باشد.
وی افزود: طبیعی است که در یک هفته نمی‌توان به همه چالش‌ها توجه کرد و این هفته فقط فرصتی است برای برجسته سازی مفهوم ضرورت توجه به کودک و نوجوان تا بیشتر درک کنیم که کودکان وسیله‌ای برای شیرین کردن زندگی بزرگسالان نیستند بلکه بزرگسالان آینده اند.
آقای نظری گفت: خوشبختانه امروز در آموزش و پرورش مقوله تحول بنیادین برنامه ریزی شده است که این موضوع به رشد بهینه کودک و نوجوان کمک می‌کند.
آقای حامد رهنما دبیر هفته ملی کودک در ادامه این نشست گفت: آیین گشایش این هفته در استان خوزستان، شهر اهواز برگزار می‌شود که در آن از تندیس شهید محمد طا‌ها اقدامی رونمایی می‌شود و مرکز فروش محصولات کانون بازگشایی خواهد شد.
وی افزود: برگزاری همایش ایمنی و سلامت، نشست سینماگران، حضور در مجموعه کودک برخط (آنلاین)، گردهمایی اعضای برگزیده کانون و دانش آموزان مدارس با حضور وزیر آموزش و پرورش و بازدید اعضای مرکز علوم و نجوم از دیگر برنامه‌های هفته ملی کودک است.
آقای رهنما در خصوص نام گذاری اسامی هفته ملی کودک گفت: اسامی روز‌های این هفته عبارت است از کودک، محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگریِ کودک، صلح، بازی و نشاطِ کودک، رسانه و ارتباطاتِ کودک، کتاب و فرهنگ مطالعه کودک، خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی.
انجمن بین المللی ویژه کودکان سازمان ملل (یونیسف) در ۶۶ سال قبل، روز ۸ اکتبر را روز جهانی کودک نام گذاری کرد.
این روز، روزی برای یادبود کودکی و حمایت از حقوق کودکان گرامی داشته می‌شود و کشور‌ها و سازمان‌های مختلف روز‌های متفاوتی را به عنوان روز کودک اعلام کرده اند.
در ایران، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار کننده این برنامه است و از چند روز قبل به استقبال آن می‌رود.
هفته ملی کودک امسال از ۱۳ تا ۱۹ مهر در مراکز کانون، سازمان‌ها و نهاد‌های مختلف برگزار می‌شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°