عملکردها و مشکلات در مناطق سیل‌زده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:26 - چهارشنبه 05 آذر 1399
کد خبر : ۷۳۳۶۵۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۵
معاون سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای گفت: تا 20 روز دیگر جاده های خسارت دیده در لرستان بهبود کامل خواهد یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حیدر مُطاعی در گفتگو با پیگیری درباره آخرین وضعیت راه های مناطق سیل زده گفت: خساراتی که در لرستان ناشی از سیل به جاده ها وارد شد بسیار بزرگ بود، حدود ۳۰ کیلومتر از جاده‌ ترانزیتی محور خرم آباد به پل دختر کلا از بین رفته بود و بخاطر کوهستانی بودن مسیر بازسازی آن سخت و دشوار بود، ولی در مدت زمان کوتاهی اقدامات خوبی صورت گرفت.
 
او گفت: حدود 12 کیلومتر از مسیر آسفالت شده و ۸ کیلومتر از جاده پلدختر به سمت معمولان زیر سازی ها صورت گرفته است.
 
معاون سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای گفت: پیش بینی می‌کنیم تا آخر مهر ماه ۹۸ (۲۰ روز دیگر) ۲۰ کیلومتر باقیمانده از جاده به بهره برداری برسد.

او گفت: در حال حاضر هیچ راه مسدودی در مناطق سیل زده وجود ندارد .
 
معاون سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای افزود: سعی می کنیم بهترین راه بهتری به مردم تحویل دهیم.
 


معاون عمرانی استاندار لرستان گفت : در این استان بالغ بر 1400 میلیارد تومان زیر ساخت های که مربوط به راهداری و حمل و نقل بوده است در سیل آسیب دید.
 
او گفت: حدود 800 میلیارد تومان زیر ساخت های که مربوط به اداره راه و شهرسازی بود در سیل آسیب دیدند که در مجموع مبلغ 250 میلیارد تومان بودجه برای احداث و بهسازی آن پرداخت شد که کافی نیست ولی نقاط اولویت دار و استراتژیکی را شروع کردند که یکی از آنها محور پل دختر به خرم اباد بود که اصلاحات انجام شد.
 
 
معاون عمرانی استاندار لرستان گفت: بالغ بر ۶۰۰ پل در سطح استان تخریب شده که تعدادی از آنها پل های اساسی بودند، که مدت زمان کوتاهی به بهره برداری رسیدند.
 
او گفت:در حال حاضر 160 پل به مناقصه رفته است و پیمانکار آن انتخاب و مشغول بکار شده است.
 
 
حق شناس استاندار گلستان گفت: در بخش کشاورزی برآورد اولیه حدود 100 هزار هکتار آسیب بود که بعد از بررسی مجدد 75 هزار هکتار مشخص شد که 100 درصد آسیب جدی دیدند.
 
او با بیان اینکه در مرحله اول به ازای هر هکتار 2 میلیون تومان خسارت در نظر گرفته شده است، افزود: 86.5 میلیارد تومان از خسارات کشاوزان به آنها پرداخت شده است.
 
او گفت: از حدود 25 هزار پرونده، حدود 15 هزار پرونده مورد تایید پژوهشگاه فضایی قرار گرفت و پیگر 10 هزار پرونده دیگر هستیم تا مرحله دوم خسارت به کشاورزان پرداخت شود.
 
استاندار گلستان افزود: در بخش تسهیلات کشاوزی مبلغ 182 میلیارد تومان به بانکها معرفی شده است که تاکنون مبلغ 82 میلیارد آن پرداخت شده است.
 
او گفت: در مجموع 2 بانک تسهیلات کشاورزان را پرداخت نکردند که سهم بانک ملت 28 میلیارد و سهم بانک صادارت 16 میلیارد می باشد، با پیگیری های که صورت گرفته است، گویا بخش نامه پرداخت ان به کشاورزان تازه به انها ابلاغ شده است که از مدیران آن مجموعه تقاضا داریم باتوجه با تکمیل شدن پرونده در بانک ها نسبت به پرداخت آن تسریع شود.
 
 
شریعتی استاندار خوزستان گفت: 23 هزار و 500 پرونده برای کشاورران ثبت شده است که از این میان 10 هزار و 800 نفر برای دریافت تسهیلات بلاعوض به بانک ها معرفی شدند و 6 هزار نفر تاکنون تسهیلات خود را دریافت کرده اند، که بالغ بر 225 میلیارد تومان است.
 
او گفت: 8 هزار و 518 نفر برای تسهیلات به بانک معرفی شدند که اعتبار آن بالغ بر 190 میلیارد تومان می باشد که از این میان 1265 نفر تسهیلات خود را دریافت کردند.
 
 
شریعتی استاندار خوزستان نیز از تعیین پیمانکار برای بازسازی جاده های آسیب دیده در سیل اخیر خبر داد و گفت : عملیات بهسازی در بسیاری از جاده ها آغاز شده است.
 
 
 
 
برچسب ها: سیل زده ، لرستان ، خسارت ، سیل
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۹°