اجرای قانون برای همه یکسان است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:24 - پنجشنبه 08 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۳۷۴۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
مدیرکل دفتر مقررات سازمان مالیاتی گفت: از مشمولان جریمه نصب نکردن و استفاده از کارت خوان، طبق قانون دو درصد درآمد، دریافتی و یا فروش مطالبه خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رستم پور، مدیر کل دفتر مقررات سازمان مالیاتی در ارتباط تلفنی با پیگیری شبکه خبر  و در پاسخ به این سوال که اجرای روند اخذ مالیات از اصناف آغاز شده است گفت: در حال حاضر روند ثبت کارت خوان ها شروع شده و روند اخذ مالیات ها سالهاست که ادامه داشته و از این به بعد هم این روال طی خواهد داشت. 
 
مدیر کل دفتر مقررات سازمان مالیاتی در ادامه  گفت: طی فرآیندی از اول مهر ماه، ثبت پایانه فروشگاهی برای حدود 15 گروه از اصناف بود که تقریبا حدود 50 صنف، فعالیت و  حرفه  شغل را در بر میگیرد. 
 
رستم پور با بیا اینکه اجرای قانون برای همه یکسان است افزود: اگر کسی مشمول جریمه نصب نکردن و استفاده از کارت خوان باشد؛ مهم نیست  صاحب چه شغلی باشد و جریمه ای که در قانون پیش بینی شده دو درصد درآمد، دریافتی و یا فروش مطالبه خواهد شد.

وی گفت: طی فراخوانی که در شهریور ماه با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف ایران  و نمایندگان آنها تشکیل شد، این گروه از فعالان اقتصادی مشمول نصب و استفاده از پایانه های فروشگاهی یا صندوق مکانیزه فروش شدند. 
 
مدیر کل دفتر مقررات سازمان مالیاتی در ادامه افزود: این گروه از فعالان اقتصادی دستگاههای کارت خوان متصل به شبکه های بانکی کشور که مورد تائید نظام مالیاتی کشور است قرار گرفته است. 
 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۴°