تولید‌یک میلیون و ۵۵۱ هزاردستگاه لوازم خانگی در کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:27 - چهارشنبه 22 مرداد 1399
کد خبر : ۷۳۳۸۴۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت گفت: طی 5 ماهه سال جاری یک میلیون و 551 هزار دستگاه لوازم خانگی توسط صنعتگران این بخش تولید شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
صادقی نیارکی در جریان نشست بررسی سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی وزارت صمت، روند تولید در صنایع لوازم خانگی را به رغم عدم همکاری برند‌های خارجی مناسب توصیف‌کرد و گفت: طی ۵ ماهه سال جاری یک میلیون و ۵۵۱ هزار دستگاه لوازم خانگی توسط صنعتگران این بخش تولید شده است.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در این نشست که با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صمت برگزار شد؛ ضمن تشریح سیاست‌های حمایتی وزارت صنعت، معدن و تجارت از صنایع کل کشور، اشاره‌ای به وضعیت صنعت لوازم خانگی در سراسر کشور داشت و گفت: تولید یخچال و فریزر تاپایان مرداد سال جاری به ۵۱۲ هزار دستگاه رسیده که ۱۶۲ درصد فراتر از برنامه پیش بینی شده در سال ۹۸ بوده است.

صادقی نیارکی روند افزایشی تولید محصولات لوازم خانگی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان‌کرد: در شرایطی روند تولید این دو محصول افزایشی بوده است که برند‌های خارجی با تشدید محدودیت‌های بین المللی بازار ایران را ترک‌کرده و کشور با تکیه بر توانمندی‌های داخلی توانست تولید این محصولات را توسعه دهد.

وی تصریح کرد: تولید یخچال و فریزر در برنامه سالیانه ۹۸، ۳۱۵ هزار دستگاه پیش بینی شده بود که به رغم عدم همکاری برند‌های کره‌ای، برند‌های ایرانی توانستند ۵۱۲ هزار دستگاه تولید کنند.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه روند تولید ماشین لباسشویی را مناسب توصیف کرد و گفت: طی ۵ ماهه ابتدای سال جاری ۲۴۰ هزار دستگاه ماشین لباسشویی در کشور تولید شده است.

صادقی نیارکی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری افزود: در حوزه فعالسازی واحد‌های راکد و واحد‌هایی که با ظرفیت پایین در حال فعالیت هستند، تدابیری در نظر گرفته شده است که در صورت تامین منابع مالی، این واحد‌ها در بازه زمانی کوتاه تری به چرخه تولید بازخواهند گشت.

وی افزایش هزینه تمام شده تولید را یکی از دلایل کمبود سرمایه در گردش واحد‌های صنعتی توصیف کرد و گفت: میزان نیاز صنایع به سرمایه در گردش بیش از ۳۶۰ میلیارد تومان می‌باشداست که تامین این نیاز با همکاری بانک‌ها در افزایش ظرفیت تولید صنایع مهم و استراتژیک کشور بسیار راهگشا خواهد بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۹°