یارانه چه مشاغلی حذف خواهد شد؟

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:32 - پنجشنبه 03 بهمن 1398
کد خبر : ۷۳۳۸۹۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 قانون بودجه: یارانه برخی مشاغل به دلیل قرار گرفتن در دهک های مالی بالای درآمدی حذف می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

میرزایی سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 قانون بودجه در ارتباط تصویری با شبکه خبر درباره جزئیات حذف یارانه گفت: از 30 شهریور پیامک حذف برای 200 هزار خانوار ایرانی به دلیل قرار گرفتن در دهک های بالای درامدی هستند برای حذف یارانه ارسال شد. 

او افزود: این پیامک برای مدیران، پزشکان، وکلا، اعضای هیئت علمی، مدیران دولتی، کارفرمایان و افرادی که شاغل مشاغل خصوصی هستند و دارایی و درامد و هزینه بالا دارند ارسال شد. 

او افزود: این پیامک برای فردی در روستا نیز ارسال شده بود که بعد از اعتراض مشخص شد در سال گذشته بیش از 5 میلیارد تومان گردش مالی داشتند و از نظر تراکنش خربد بیش از سه برابر استاندارد یک خانوار 4 نفره  تراکنش داشته است. 

میرزایی گفت: مشاغل مختلف از جمله پزشکان به وسیله بانک اطلاعات پزشکان مشخص شد که این افراد توان مالی فراوانی دارند و از دریافت یارانه حذف شدند. 

سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 قانون بودجه افزود: در مجموعه ستاد اجرایی بر طبق قوانین وضع شده امکان بررسی دستی وجود ندارد و سیستم مبنای بررسی است.

او افزود: تااکنون از مجموع خانوارهای حذف شده کمتر از 6 درصد از افرادی که یارانه شان حذف شده بود با مراجعه به سیستم اعتراض خود را ثبت کرده اند.

میرزایی گفت: متوسط تراکنش های هزینه خانوار، اگر برای خانوار یک نفره کمتر از 4 میلیون تومان، 2نفره 5 میلیون تومان، 3 نفره 6.5 ، چهارنفره 7.5 و خانوار 5 نفره 8 میلیون و 500 هزار و بیش از این برای هرنفر 500 هزار تومان اضافه خواهد شد، کمتر از این مقدار باشد، یارانه حذف شده به حساب برمی گردد اما اگر تراکنش ها بیش از این باشد یارانه حذف خواهد شد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۵°