هدیه سرکاری خبرنگار ایتالیایی برای پمپئو
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:34 - جمعه 17 مرداد 1399
کد خبر : ۷۳۳۹۸۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
یک روزنامه‌نگار ایتالیایی در اعتراض به سیاست‌های آمریکا در وضع تعرفه‌های مالیاتی بر کالاهای اروپایی یک تکه پنیر پارمزان به مایک پمپئو هدیه داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 در نشست خبری مشترک وزیر امور خارجه امریکا و نخست وزیر ایتالیا در رم یک خبرنگار در اعتراض به سیاست‌های آمریکا در وضع تعرفه‌های مالیاتی بر کالا‌های اروپایی، یه تیکه پنیر به پمپئو هدیه داد.
 
ماجرا در ادامه جالب‌تر هم شد. پمپئو که متوجه قضیه نشده بود، مدام از خانم خبرنگار تشکر می‌کرد تا اینکه با مداخله نخست‌وزیر ایتالیا و نیرو‌های امنیتی این خبرنگار به بیرون سالن منتقل شد.
 
او به ایتالیایی خطاب به پمپئو گفت: «هدیه‌ای ایتالیایی برای شما دارم. نخست وزیر ایتالیا می‌داند درباره چه حرف می‌زنم. این هدیه یک تکه پنیر پارمزان است که ما آنرا با تمام وجود تهیه می‌کنیم.»

آقای پمپئو که تا نیمه داستان متوجه ماجرا نشده بود، مدام از این خانم تشکر می‌کرد تا اینکه با مداخله نخست‌وزیر ایتالیا و دخالت نیرو‌های امنیتی خانم خبرنگار به بیرون سالن هدایت شد. وزیر خارجه آمریکا در طول این لحظات سعی کرد لبخند را ب چهره خود حفظ کند.

آمار‌ها نشان می‌دهد ایتالیا در سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۰ هزار تن پنیر پارمزان صادر کرده بود. تخمین زده می‌شود با وضع تعرفه‌های جدید میزان صادرات پارمزان به آمریکا دستکم ۸۰ درصد کاهش پیدا کند.
 
برچسب ها: ایتالیا ، خبرنگار ، پمپئو
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۳°