قرارگاه خاتم الانبیاء تحریم بنزین را بی‌اثر کرد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:03 - شنبه 14 تير 1399
کد خبر : ۷۳۳۹۹۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۴
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص): در صنعت بنزین کشور تحریم‌ها را بی اثر کرده‌ و صادرکننده‌ایم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به واسطه احساس نیاز کشور در سال ۶۸ شکل گرفت. بر همین اساس یک مجموعه میمون، مبارک ابتدا به نام بازسازی شکل گرفت و رفته رفته با توجه به خلا‌های کشور به سمت توسعه زیرساخت‌های کشور رفت و قرارگاه توانست نقش بی بدیلی با خدمت صادقانه در ۳۰ سال پس از انقلاب ارائه کند.


قرارگاه در حوزه‌های فنی و مهندسی فعال است بخصوص در پروژه‌های نفت، صنایع و معادن، فعالیت‌های حمل و نقلی در آزادراه‌ها و خطوط ریلی درون شهری و برون شهری، در خطوط انتقال نفت و گاز و آب، اسکله و بندر سازی و در بسیاری از حوزه‌های فنی و صنعتی نقش دارد توانسته دانش فنی بومی را در پروژه‌ها پیاده کند.


فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در ادامه با بیان اینکه قرارگاه مالک پروژه‌ها نیست، گفت: ۳۵ درصد از تولید بنزین کشور، ۲۰ درصد تولید گازشیرین کشور، ۲۲ درصد تولید گازوئیل در کشور در دست قرارگاه است.

ستاره خلیج فارس بعنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گاز جهان نیز با طراحی‌های خوب ۱۴۶ هزار بشکه در روز از هرکدام از فاز‌ها رادنمان گیری می‌شود. در زمان بحث تحریم بنزین در ۸ سال گذشته، قرارگاه با همکاری وزارت نفت و تعامل توانست با اعتماد خرید‌ها را به سمت شرکت‌های ایرانی ببرد. طراحی‌های پالایشگاه‌های میعانات گازی نیز به وسیله قرارگاه خاتم انجام شد. اجرا و طراحی پروژه صد درصد ایرانی شد، تجهیزات را 70 در صد ایرانی کردیم و اصل بر ایجاد توان تولید در داخل بوده است که باتکیه بر جوانان دستارورد بسیار مهمی بدست آورده ایم.

طراحی 6 فاز‌ پارس جنوبی نیز به وسیله قرارگاه طراحی شد که به افزایش برداشت و فشار گاز کمک می‌کند تا برداشت‌های بهتری داشته باشیم.

او درباره خودکفایی بنزین گفت: با توجه به 105 میلیون لیتر تولید بنزین و مصرف 85 میلیون لیتر در روز حدود 20 میلیون لیتر بنزین در روز مازاد داریم که به کشور صادرکننده بنزین رسیده ایم. همچنین توانسته ایم گازوئیل را نیز به راحتی صادر و بفروشیم.
 
فرمانده قرارگاه خاتم درباره آزادراه تهران- شمال نیز گفت: این قرارداد در ابتدا با بنیاد مستضعفان و جانبازان بسته شده و با توجه به مشکلات زیست محیطی و راه‌ها و تونل‌ها این پروژه زمان بر است. یک نوبت هم از قرارگاه خواسته شد کمک کنیم، اما مجددا بر اساس تصمیم وزارت راه و شهرسازی مجدد پروژه به بنیاد مستضعفان واگذار شد.
 


او در ادامه درباره تعامل با دولت و قوای دیگر در نظام گفت: امروز رهبر انقلاب از قرارگاه خاتم به خوبی یاد کردند که موجب روحیه مضاعف شد. ما بعنوان بازوی امین دولت هستیم و هرجا از قرارگاه خواسته شده کمک کرده ایم و با ورود خود خلاء‌ها و پروژه‌های ناتمام را تکمیل کرده ایم.

قرارگاه خاتم با مردم محوری رسالت خود موفق بوده و دولت‌های مختلف از قرارگاه رضایتمندی داشته اند. امروز نیز با توجه به وضعیت کشور و اوج تحریم‌ها بزرگترین پروژه‌های اقتصادی کشور مثل ستاره خلییج فارس، 4 فاز پارس جنوبی، آزادراهها و مترو در حوزه فولاد و مس را با تعامل و ظرفیت سازی خوب به بهره برداری رسانده ایم.

۵ هزار پیمانکار و مشاور و طراح با قرارگاه درحال همکاری و تعامل هستند و سعی کرده ایم به صورت بسیج در بدنه فنی مهندسی کشور کمک کنیم.
 

فرمانده قرارگاه درباره ساخت جزیره مصنوعی در جزیره کیش گفت: مجموعه پست اسکله‌ای در کیش احداث کردیم که با توجه به عمق کم آب امکان پهلوگیری به کشتی های تفریحی را می دهد. لایروبی بندر و احیای پست اسکله‌ها به قرارگاه سپرده شد و موضوعات زیست محیطی نیز در دست انجام است.او درباره محرومیت زدایی ها نیز با بیان اینکه بیش از 10 هزار طرح عمرانی ، بهداشتی فرهنگی در روستاها ا جرا کرده است، افزود: ۶۰۰ واحد مدرسه و حوزه علمیه، ۲۵۰ کتابخانه، ۶۵۵ خانه بهداشت، هزار و ۶۶۵ کیلومتر جاده روستایی377 دهانه پل مجموعه پروژه‌هایی است که قرارگاه توانسته است خدمت رسانی کند درکنار آن حدود 100 هزار بسته معیشتی، 120 هزار بسته لوازم التحریر و ۱۲۰۰ پک جهیزیه توزیع کرده ایم.
 

فرمانده قرارگاه در ادامه درباره تعامل با بخش خصوصی گفت: امسال از ۶۳ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی کشور فقط 24200 میلیارد تومان به قرارگاه اختصاص یافت که نشان میدهد فضا برای بخش خصوصی باز است.

قرارگاه با تامین مالی پروژه‌ها بیش از ۸۰ درصد اکثر پروژه‌ها را به بخش خصوصی واگذار کرده است به گونه‌ای که می‌توان گفت رفیق بخش خصوصی هستیم نه رقیب.
 


او افزود: سپاه تمام قدر در کشور حضور دارد په در زمینه نظامی و اقتدار و چه در داخل با تمام توان خدمت رسانی کرده است و قرارگاه با تکمیل پروژه‌ها توانسته کمک زیادی کند.

وی جلوگیری از خام فروشی و عدم وابستگی به نفت، نگاه به درون و ظرفیت‌های بومی، توسعه صنایع و معاون و کشاورزی را از توصیه‌های مورد تاکید مقام معظم رهبری به مسئولان عنوان و تصریح کرد: تحول در حوزه اقتصادی و مقابله با تحریم‌های دشمن نیازمند برخورداری از روحیه جهادی و انقلابی است و سپاه با رسالت پاسداری از انقلاب اسلامی وصیانت از امنیت و آرامش ملت ایران در این عرصه مورد تهدید دشمن به ایفای نقش موثر می‌پردازد.

او درباره دانش فنی گفت: کشور ما وقتی توانست با کمک داخلی کردن طراحی پروژه‌ها صاحب لایسنس شود.

مدیریت جهادی با مطالعه دقیق ضعف شناسی می‌کند و با برنامه ریزی دقیق ارزش افزوده بالایی را برای کشور به ارمغان می‌آورد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°