پهپاد‌ها امنیت زائران اربعین را تامین می‌کنند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:25 - چهارشنبه 20 فروردين 1399
کد خبر : ۷۳۴۱۲۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
فرمانده نزاجا گفت: پهپادها، بالون‌ها و کوادکوپتر‌های نیروی زمینی ارتش امسال نیز به سیاق سال‌های گذشته در تامین امنیت زائران اربعین حسینی بکارگیری خواهند شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه مراسم رونمایی از دستاورد‌های جدید نزاجا در جمع خبرنگاران گفت: جنگیدن یک علم است و مثل همه پدیده‌ها در حال تحول است و ما هر روز برای جنگیدن نیازمند ابزار‌ها و تکنولوژی‌های خاصی هستیم.

وی افزود: امروز در شرایطی قرار داریم که برای دفاع از کیان جمهوری اسلامی ایران باید علم آنچه که در چرخه‌های دفاعی به آن نیازمند هستیم را در کشور بومی کنیم و اگر این کار را نکنیم ممکن است در روز حادثه ضربات جبران‌ناپذیری بخوریم.

فرمانده نزاجا اظهار کرد: فرمانده معظم کل قوا از نیرو‌های مسلح مطالبه کرده‌اند که روی پا‌های خودشان بایستند و علوم و تکنولوژی‌های دفاعی را بومی کنند و ما امروز با افتخار می‌گوییم که در ۲۶ رسته نیروی زمینی ارتش به‌روزترین تکنولوژی‌های دفاعی را که همگی بومی شده هستند، در اختیار داریم.

امیر حیدری با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش امروز از انواع پهپاد‌های رادارگریز، پهپاد‌های عملیاتی در شبانه روز و همچنین پهپاد‌های قابل درگیری با اهداف هوایی برخوردار است، تاکید کرد: تمام نیازمندی‌های پهپادی نیروی زمینی ارتش توسط خود این نیرو طراحی و تولید می‌شود و مورد استفاده یگان‌ها قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: امروز تکیه ما در مرز‌های شرقی و غربی و جنوب غربی کشور به تکنولوژی‌های روز بومی از جمله پهپادهاست.

فرمانده نزاجا خاطرنشان کرد: پهپادها، بالون‌ها و کوادکوپتر‌های نیروی زمینی ارتش امسال نیز به سیاق سال‌های گذشته در تامین امنیت زائران اربعین حسینی بکارگیری خواهند شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۰°