نشست نخست وزیر عراق با فرماندهان امنیتی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:45 - يکشنبه 11 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۴۲۰۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۵
نخست وزیر و فرمانده کل نیرو‌های مسلح عراق نشستی با فرماندهان امنیتی در مقر فرماندهی عملیات بغداد (وابسته به ارتش) برای بررسی تحولات اوضاع پس از اعتراض‌های دو روز گذشته در این کشور برگزار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دفتر روابط عمومی نخست وزیر عراق با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد عادل عبد المهدی شامگاه پنجشنبه نشستی با فرماندهان امنیتی با حضور نجاح الشمری و یاسین الیاسری وزیران دفاع و کشور برگزار کرد.

دفتر روابط عمومی نخست وزیر عراق افزود: این نشست با هدف بررسی تحولات اوضاع پس از تظاهراتی که از دو روز گذشته ادامه دارد و تعدادی کشته و زخمی برجا گذاشته است و اطلاع از وضعیت بغداد (پایتخت) تشکیل شد.
«عادل عبدالمهدی» در واکنش به تشدید تظاهرات با صدور بیانیه‌ای در بغداد، پایتخت، مقررات منع رفت و آمد اعمال کرد.

یک منبع پلیس عراق اعلام کرد همزمان با برگزاری این نشست درگیری‌های شدیدی میان نیرو‌های امنیتی و صد‌ها تظاهرکننده در اطراف منطقه الخضراء (سبز) در مرکز بغداد درگرفت.

سرگرد احمد خلف از افسران پلیس بغداد گفت: نیرو‌های امنیتی در اطراف منطقه الخضراء برای متفرق کردن تظاهرکنندگان در میدان التحریر در مرکز بغداد از گلوله‌های جنگی استفاده کردند.
نشست نخست وزیر عراق با فرماندهان امنیتی

منطقه الخضراء در مرکز بغداد از مناطق بسیار حفاظت شده است و ساختمان‌های دولتی و سفارتخانه‌های خارجی در این منطقه قرار دارند.

این افسر پلیس با اشاره به اینکه نیرو‌های امنیتی برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از گلوله‌های و گاز اشک آور استفاده کردند، افزود شماری از معترضان زخمی و تعدادی هم دچار خفگی شدند.

احمد خلف تاکید کرد تظاهرکنندگان نیز اقدام به پرتاب سنگ به طرف نیرو‌های امنیتی کردند که به زخمی شدن شماری از آنان منجر شد.
نیرو‌های امنیتی عراق برای کنترل تظاهرات که از روز سه شنبه آغاز شده و تاکنون ۲۱ کشته و صد‌ها زخمی برجا گذاشته است مقررات منع آمد و شد در بغداد و استان‌های نجف، میسان و ذی قار برقرار کردند.

رئیس اداره بهداشت استان ذی قار در جنوب عراق هم اعلام کرد در سومین روز از جنبش اعتراضی مردم عراق امروز (پنجشنبه) در شهر ناصریه مرکز این استان دست کم ۶ نفر به ضرب گلوله کشته شدند.

الجابری تظاهرات امروز را خونین‌ترین روز از زمان آغاز اعتراض‌ها در عراق خواند و افزود: در تظاهرات امروز در شهر ناصریه همچنین ۵۶ نفر زخمی شدند.
بر این اساس شمار کشته‌های تظاهرات در عراق در سه روز گذشته به ۲۷ تن رسید که ۲ نفر از آنان ماموران پلیس هستند.
برچسب ها: عراق ، تظاهرات
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°