زائران اربعین به مرز خسروی مراجعه نکنند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:06 - جمعه 13 تير 1399
کد خبر : ۷۳۴۳۰۵
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
با توجه به حوادث عراق و به درخواست طرف عراقی از دیروز، مرز خسروی بسته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ستاد مرکزی اربعین از زائران خواسته است تا اطلاع بعد به مرز خسروی مراجعه نکنند.
 

سه ماه اعتبار گذرنامه ویژه اربعین

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی هم گفت: اعتبار گذرنامه ویژه اربعین سه ماه است.

آقای احمد محمدی فر گفت: کسانی که گذرنامه شان سه ماه اعتبار دارد، می‌توانند در پیاده روی اربعین شرکت کنند.

وی در گفتگو با رادیو اربعین بیان کرد: به دلیل مراجعه گسترده مردم به دفاتر پلیس + ۱۰، درخواست گذرنامه افزایش چشمگیر پیدا کرده و به همین دلیل نیروی انتظامی، برگه تردد را به جای گذرنامه پیشنهاد داده است که دولت عراق هم موافقت کرده است.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه همه دفاتر پلیس + ۱۰ باید برگه تردد ارائه دهند، گفت: اگر مردم به دفتری مراجعه کردند و از پرداخت این برگه خودداری شد، به اداره گذرنامه اعلام کنند و اداره گذرنامه نیز پیگیری خواهد کرد، زیرا این دفاتر باید بر اساس سیاست‌های پلیس گذرنامه عمل کنند.

وی گفت: افراد به محض نام نویسی و دریافت کد عبور می‌توانند به سفر بروند.

محمدی فر درباره اتباع خارجی نیز توضیح داد: برای اتباع خارجی که مقیم ایران هستند و کارت آمایش یا دفترچه اقامت دارند، امکان سفر اربعین فراهم است و کسانی که برگه سرشماری را در اختیار دارند، تا زمانی که مدرک رسمی برایشان صادر نشده است، امکان سفر فراهم نیست.

آقای محمدی فر درباره نبود اتوبوس از مرز مهران تا نجف اظهار کرد: به دلیل تراکم جمعیتی که در این چند روز وجود داشته، اختلالاتی در حمل و نقل ایجاد شده است که این موضوع را به طرف عراقی منتقل کرده ایم.

وی با تاکید بر ضرورت دریافت کد سماح، بیان کرد: این کد در زمان‌هایی که نیاز به خدمات بیمه باشد، می‌تواند خدمات دهی را تسریع و آسان کند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی درباره کسانی که از خودرو شخصی استفاده می‌کنند، گفت: این افراد که قصد خروج از کشور و سفر با خودرو شخصی در اربعین دارند، تا ۱۵ مهر می‌توانند از خودرو خود استفاده کنند و از کشور خارج شوند، اما توصیه نمی‌کنم با خودرو شخصی به عراق بروند. همچنین بردن دوچرخه از مرز زمینی بعید است که امکان پذیر شود، اما از طریق هوایی می‌توانند این کار را انجام دهند.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۵°