میوه های خارجی؛ مهمان ناخوانده بازار میوه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:40 - چهارشنبه 09 بهمن 1398
کد خبر : ۷۳۴۴۷۴
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
رئیس اتحادیه باغداران گفت: معادل قیمت های نجومی درج شده بر روی میوه های لوکس خارجی، ارز از کشور خارج شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
شادلو، رئیس اتحادیه باغداران در ارتباط تلفنی با پیگیری شبکه خبر گفت: پیدایش میوه های لوکس و عجیب و غریب خارجی با قیمت های نجومی در سطح شهرها و بازارها و حتی فروشگاههای زنجیره های بسیار جای تاسف و تاثر است.

وی در ادامه افزود: ما هیچ گونه بهانه ای برای واردات میوه های خارجی لوکس به کشور نخواهیم داشت.
 
رئیس اتحادیه باغداران گفت: متاسفانه میوه های عجیب و غریب و لوکس برای بازار ما ناشناخته و در این زمینه  هیچ گونه فرهنگ سازی نشده است. 
 
شادلو در پاسخ به این سوال که این میوه های لوکس چگونه وارد بازار کشورمان شده است، افزود: قطعا میوه های لوکس از طرف کول برها وارد کشور نمی شوند و این میوه ها به اندازه خود حساسیت دارند و اگر  امکانات حمل و نقلی تخصصی  و ماشین های یخچال دار و یا سیستم های هوایی خنک کننده نباشد این میوه ها به این شکل در بازارها دیده نمی شود.
 
وی گفت: واردات میوه های عجیب و غریب و لوکس به بازار یک توطئه و حمله به بازارهای داخلی است که باید از آن جلوگیری و با متخلفان برخورد شود. 
 
شادلو افزود: سیستم های نظارتی کشورمان از توزیع خورده فروش ها می توانند مراکز عمده این میوه های لوکس و عجیب و غریب را رد یابی و شناسایی کنند. 
 
وی درباره ارز خارج شده از طریق واردات این میوه ها افزود: معادل همین قیمت های نجومی درج شده بر روی میوه ها ارز از  کشور خارج شده است. 
 
وی گفت: به دلیل فرهنگ سازی نشدن و  تغییر ذائقه مردم، لطمه بسیار شدیدی به تولیدات داخلی وارد شده است. 
 
شادلو با بیان اینکه میوه های لوکس خارجی روی پیشخوان مغازه ها برای بازار ایران شناخته شده نیست، افزود: متاسفانه در این زمینه هیچگونه فرهنگ سازی نشده است.
 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۷°