صنعت مبلمان؛ فرصتی برای رونق تولید

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:09 - جمعه 02 اسفند 1398
کد خبر : ۷۳۴۴۹۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
صنعت مبلمان با توجه به ارزش افزوده بالا، اشتغال بسیار زیاد و تقاضای روز افزون یکی از صنایع مهم تولید داخلی محسوب می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علی‌محمد اسفندیاری، معاون دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صمت در گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: صنعت چوب و مبلمان از گستردگی زیادی به شکل صنف و صنعت برخودار است و ویژگی مهم این صنعت ارزش افزوده بالای آن است که در برخی از گزارش‌ها این ارزش تا ۷۰ درصد بوده است.
او گفت: دلایلی که موجب این ویژگی‌ها شده مهارت محوری، اشتغال زیاد، نیروی کار ارزان و گستردگی زیاد که در شبکه تولید و توزیع وجود دارد و از طرفی تقاضای روز افزون برای این صنعت به دلیل گسترش شهرنشینی و تغییر الگوی مصرف در میان خانواده است.
اسفندیاری گفت: در حال حاضر ۱۴۰۰ واحد صنعتی در این زمینه وجود دارد که دارای مجوز صنعتی هستند و چیزی بالغ بر ۲۰ هزار واحد صنفی داریم که علاوه بر این تعداد زیادی واحد‌هایی هستند که دارای مجوز از سازمان گردشگری و صنایع دستی هستند.
معاون دفتر صنایع شیمیایی و سلولزی وزارت صمت گفت: در بخش صنعت حدود ۲۶ تا ۳۰ هزار نفر مشغول به کار هستند.
اسفندیاری گفت: در سال ۹۷ صادرات بسیار خوبی در زمینه مبلمان و صنایع چوبی داشیم که به عدد ۶۵ میلیون دلار رسید.علیرضا عباسی، رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان دیگر مهمان برنامه گفت: صنایع مبل جزء صنایع سبک و زود بازده هستند و طبق آمار ۱۰ درصد از اشتغال در کشور را به خود اختصاص داده است.
او گفت: فروشگاه‌هایی در سطح کشور بنام نمایشگاه مبلمان برگزار می‌شود که در این نمایشگاه‌ها باید توزیع کنندگان داخلی و خارجی شرکت کنند و قرارداد ببندند و تبادل دانش کنند که این اتفاق نمی‌افتد و این موضوع مشکلاتی را به بار می‌آورد.
عباسی گفت: یکی از مشکلاتی که امروز در این صنف داریم ماده ۱۸۶ وزارت امور اقتصادی و دارایی است.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°