افزایش ۸۰ درصدی زائران اربعین

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:55 - شنبه 17 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۴۵۰۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸
فرمانده نیروی انتظامی گفت: تعداد زائران اربعین در مقایسه با سال گذشته ۸۰ درصد افزایش داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار اشتری با بیان اینکه صدور گذرنامه نیز در مقایسه با سال گذشته بیش از صددرصد افزایش داشته افزود: از ابتدای محرم تاکنون بیش از یک میلیون و صد هزار زائر از مرز‌های کشور خارج شده اند.
 
وی با بیان اینکه بیش از ۳۰ هزار پلیس و ۲۶۰ گیت تردد در مرز‌های زمینی مستقر کرده ایم، گفت: تعداد گیت‌ها در مرز‌های زمینی ۲۰ درصد افزایش داشته است.
 
فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه تردد زائران اربعین از مرز‌های چزابه، شلمچه و مهران بسیار روان است، افزود: مرز خسروی با نظر طرف عراقی بسته شده و بازگشایی آن بستگی به عراق دارد.
 
سردار اشتری گفت: ۴ هزار دست افزار به پلیس داده ایم که بانک‌های اطلاعاتی ناجا در آن‌ها تجمیع شده و ۸ هزار دست افزار دیگر نیز تا پایان سال به ماموران تحویل می‌شود.

فرمانده ناجا به کمبود پلیس اشاره کرد و افزود: در دنیا بطور میانگین به ازای هر هزار نفر، پنج تا هشت پلیس وجود دارد اما در ایران به ازای هر هزار نفر کمتر از سه پلیس داریم که این خلاء نیرو را با استفاده از فناوری‌های روز و آموزش کارکنان پر می‌کنیم.

سردار اشتری درباره حوادث جاده‌ای گفت: عامل انسانی، خودرو، زیرساخت‌ها و ضعف فرهنگ ترافیک عامل تصادفات جاده‌ای است.

وی افزود: در ۱۰ سال پیش حدود ۲۷ هزار نفر در جاده‌های کشور سالانه کشته می‌شدند، اما هم اکنون با وجود افزایش ۲ برابری خودرو و موتور سیکلت و آمار سفر تعداد کشته‌های جاده‌ای به حدود ۱۰ هزار نفر رسیده است.

سردار اشتری با بیان اینکه بیشترین تصادفات جاده‌ای مربوط به پراید است گفت: پراید با شاخصه‌های کنونی را از سال آینده شماره گذاری نمی‌کنیم و خودروسازان باید این خودرو را به حد استاندارد برسانند.

فرمانده ناجا درباره کشفیات مواد مخدر هم افزود: سال گذشته ۸۷۵ تن مواد مخدر کشف شد و امسال نیز تاکنون ۴۱۵ تن مواد مخدر کشف شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۴°