ثبت معاملات تجاری در سامانه مودیان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:58 - چهارشنبه 14 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۴۵۱۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
مجلس تکلیف کرد؛
مجلس، مؤدیان مالیاتی را به ثبت معاملات خرید و فروش در سامانه مؤدیان مکلف کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت صبح امروز دستورالعمل رسیدگی به اظهارنامه مودیان مالیاتی در صورت عدم استقرار سامانه مودیان را تعیین کردند.
نمایندگان در نشست علنی نوبت صبح امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده با ماده (۱۴) این لایحه با ۱۶۶ رأی موافق، ۱۲ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۱ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
در ماده (۱۴) این لایحه آمده است: چنانچه سازمان در مهلت مقرر در قانون «پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان» نتواند سامانه مؤدیان را مستقر کند، مکلف است، رسیدگی به اظهارنامه مؤدیان موضوع این قانون را که بعد از اتمام مهلت مزبور به سازمان تسلیم می‌شود، صرفاً به میزانی که در تبصره این ماده آمده است، محدود کرده و سایر اظهارنامه‌ها را بدون رسیدگی قبول کند.
تبصره - بعد از استقرار سامانه مؤدیان سازمان مجاز است حداکثر یک درصد از پرونده‌های مالیاتی مؤدیان عضو سامانه مؤدیان را با اولویت مؤدیان بزرگ مورد رسیدگی قرار دهد. چگونگی انتخاب مؤدیانی که پرونده آن‌ها باید مورد رسیدگی قرار گیرد، در دستورالعملی که با پیشنهاد سازمان به تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌رسد، معین می‌شود. سازمان مکلف است تا پایان مهرماه هر سال فهرست اسامی مؤدیانی که مشمول رسیدگی قرار می‌گیرند را در سامانه عملیات الکترونیکی خود اعلام عمومی کند.
 
 موافقت با ماده ۱۳ لایحه مالیات بر ارزش افزوده
 

نمایندگان همچنین در جریان بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده با ماده (۱۳) این لایحه با ۱۷۶ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۴ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
در ماده (۱۳) این لایحه آمده است: پس از راه اندازی سامانه مودیان، همه مشمولان این قانون موظفند به ترتیبی که سازمان مقرر و اعلام می‌کند در سامانه مزبور ثبت‌نام نموده و معاملات خود را در آن ثبت نمایند؛ ثبت معاملات در سامانه مودیان به منزله ثبت در دفاتر قانونی است. تا آن زمان، ترتیبات ثبت‌نام، نحوه ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی و رسیدگی به آن‌ها حسب مقررات قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال ۱۷/۲/۱۳۸۷ و اصلاحات بعدی آن است. در سایر موارد، مفاد این قانون جاری است.
ثبت معاملات نیرو‌های مسلح و وزارت دفاع در خصوص اقلام محرمانه در سامانه مودیان مطابق آیین‌نامه‌ای است که توسط وزارت اقتصاد، ستاد کل و وزارت دفاع تهیه و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

اعلام وصول پنج سوال ملی نمایندگان از وزرای نیرو، صنعت و کشاورزی


عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی پنج سوال ملی نمایندگان از وزرای نیرو، صنعت و کشاورزی را اعلام وصول کرد.
آقای علی اصغر یوسف نژاد در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی موارد اعلام وصول شده توسط هیات رئیسه مجلس را به این شرح قرائت کرد:
- سوال ملی محمدرضا ملکشاهی راد نماینده خرم آباد و دوره از وزیر نیرو در خصوص اقدامات وزارت نیرو در زمینه حفاظت از حریم رودخانه‌ها و جلوگیری از ساخت و ساز‌های غیرقانونی.
- سوال ملی سیده فاطمه حسینی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین، آبیک و البرز از وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص عدم نظارت و کنترل به منظور جلوگیری از تضییع حقوق خریداران خودرو و شرکت‌های قطعه ساز.
- سوال ملی سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان از وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص افزایش افسارگسیخته قیمت کالا‌های اساسی و همچنین عمل نکردن در مورد وظایف ذاتی در حوزه بازرگانی.
- سوال ملی، ولی ملکی نماینده مشکین شهر از وزیر جهاد کشاورزی در خصوص علت به کارگیری افراد غیرمتخصص در رأس بنگاه‌های اقتصادی.

تسلیت لاریجانی به مناسبت شهادت امام حسن مجتبی (ع)

رئیس مجلس شورای اسلامی، شهادت امام حسن مجتبی (ع) را به نمایندگان و ملت ایران تسلیت گفت.
آقای علی لاریجانی در نطق پیش از دستور جلسه علنی مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت شهادت امام حسن مجتبی (ع) به نمایندگان و ملت ایران، یکی از ویژگی‌های سیاست مدار واقعی را از دیدگاه امام حسن مجتبی (ع)، پیشگام بودن در رعایت حق الله دانست و گفت: امام حسن مجتبی (ع) برای سیاست مدار بودن داشتن حکمت را ضروری می‌دانند و می‌فرمایند: اوج حکمت ترس از خداست.
رئیس مجلس افزود: در مکتب سیاست مداری باید حق الله رعایت شود، چیزی که در عالم سیاست امروز کم پیدا می‌شود.
رئیس قوه مقننه، تصریح کرد: دوم، سیاست مدار واقعی کسی است که در ادای حق مردم پیشگام باشد و در رفع نیاز‌های مردم استوار باشد.
آقای لاریجانی همچنین ادامه داد: در سنت اسلامی آمده است در رعایت حق مردم و حق الله، با رعایت حق مردم اولویت پیدا می‌کند، حقوق مردم به همان گستردگی است که در کلام امام سجاد (ع) ذکر شده است.
وی افزود: سوم، سیاست مدار واقعی کسی است که حتی نسبت به گذشتگان احساس مسئولیت داشته باشد و حقوق آنان را رعایت کند که اولین امر در این زمینه آن است که از آنان به نیکی یاد کند.
رئیس مجلس در پایان ابراز امیدواری کرد: در عزای آن، ولی حق، راه ایشان در سلوک واقعی سیاست مورد توجه قرار گیرد و راه‌هایی که سیاست مداران واقعی می‌پیمایند مورد توجه باشد.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°