پمپئو؛ بدترین وزیر خارجه تاریخ معاصر آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:40 - دوشنبه 20 مرداد 1399
کد خبر : ۷۳۴۵۵۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۹
سی‌ان‌ان: در میان ده‌ها وزیر خارجه آمریکا به ندرت کسی پیدا می‌شود که به اندازه مایک پمپئو برای این سمت نامناسب باشد، احتمالا از او به عنوان بدترین وزیر خارجه آمریکا یاد خواهند کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پایگاه شبکه خبری سی‌ان‌ان در گزارشی به مواضع مایک پمپئو و اقدامات او در دولت آمریکا پرداخته و می‌نویسد در صورتی که پمپئو موفق به تمام کردن دوران خود در وزارت خارجه شود احتمالا از او به عنوان بدترین وزیر خارجه آمریکا یاد خواهند کرد.

سی‎ان‎ان می‎افزاید: پمپئو که به وسیله بلندپروازی‌های سیاسی و آرزو‌های خود برای حفظ جایگاه تحریک می‌شود تقریبا موجب ایجاد مقدار کمی از عواقب واقعی برای پیشبرد منافع آمریکا شده است. اگر او همچنان روند فعلی خود را ادامه دهد احتمالا دوران خود را در حالتی به سر خواهد برد که به عنوان بدترین وزیر خارجه تاریخ معاصر آمریکا شناخته خواهد شد.

این پایگاه آمریکایی می‎نویسد: پمپئو برای یک رئیس جمهور غیر قابل پیش‌بینی و غیر اصولی کار می‌کند که به هیچ کس اعتماد ندارد و به هیچ کس قدرت نمی‌دهد. در سیاست خارجی زمانی که غرور و حالت اخلاقی او موجب شود دخالت می‌کند و هر موضوع را از دریچه نیاز‌های شخصی و سیاسی خود می‌بیند.

سی‎ان‎ان در بخش دیگری می‎نویسد: پس از خروج جان بولتون از دولت آمریکا، مایک پمپئو تاثیرگذارترین فرد در این دولت به شمار می‌رود، اما به نظر می‌رسد که او تمایل و یا قابلیت آن را ندارد تا از نفوذ خود استفاده کرده و ترامپ را نصیحت کند. پمپئو تمایلی به کنترل انگیزه‌های ترامپ ندارد و در واقع به نظر می‌رسد به این انگیزه‌ها شتاب می‌دهد به خصوص در دفاع از جنگ تجاری ترامپ با چین و پشتیبانی او از عربستان سعودی.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۷°