اظهارات صالحی امیری درباره سرمربی تیم امید

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:53 - چهارشنبه 14 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۴۶۰۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱
رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد که این کمیته هیچ دخالتی در انتخاب سرمربیان تیم فوتبال امید نداشته و ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 «سیدرضا صالحی امیری» امروز (دوشنبه) در حاشیه نشست دیپلماسی ورزشی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تصویر ایران در منطقه و جهان نباید نفتی باشد بلکه باید فرهنگی باشد. در کنار رویداد‌های ورزشی باید رویکرد فرهنگی داشته باشیم و در بازی‌های المپیک توکیو هم با همین رویکرد حاضر می‌شویم. در سال ۲۰۲۰ تصویر جدیدی از ایران به نمایش خواهیم گذاشت.

وی درباره تصویب اساسنامه کمیته المپیک توضیح داد: ما اساسنامه را بعد از ۲ دهه به روز کردیم که در نهایت روز گذشته تصویب شد.

صالحی امیری درباره تیم فوتبال امید نیز بیان کرد: نهاد‌های ورزشی ایران از این تیم امید حمایت می‌کنند و هیچ دخالتی هم در این زمینه ندارند و تنها حمایت مالی و معنوی دارند. شنبه جاری با حضور وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال برای موفقیت تیم امید جلسه‌ای برگزار می‌شود که نتیجه‌اش در همان روز اعلام خواهد شد.

رئیس کمیته المپیک با اشاره به وضعیت تیم امید این نکته را هم اضافه کرد که کمیته ملی المپیک در انتخاب «فرهاد مجیدی» به عنوان سرمربی تیم امید هیچ مداخله‌ای نداشته است.

وی افزود: کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش اراده محکم برای حمایت از تیم ملی امید داریم. سیاست جاری در کمیته ملی المپیک این است در انتخاب سرمربی و کادرفنی دخالت نکند و جلسات هم جنبه مشورتی دارد. شنبه جلسه‌ای را در ستاد عالی با حضور وزیر ورزش و «مهدی تاج» رییس فدراسیون فوتبال برگزار می‌کنیم و نتایج را از طریق سرپرست کاروان به اطلاع خواهیم رساند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا وضعیت تیم امید جای نگرانی ندارد؟ تاکید کرد: اطلاع دارم رییس فدراسیون در تلاش است موانع و مشکلات امید را رفع کند.

صالحی امیری در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه فدراسیون فوتبال برای انتخاب «حمید استیلی» به عنوان سرمربی تیم امید با کمیته المپیک مشورت کرد یا خیر؟ گفت: در انتخاب کرانچار، مجیدی و استیلی مداخله‌ای نداشتیم و طبعا فدراسیون فوتبال پاسخگو خواهد بود. مطمئن هستیم فدراسیون فوتبال دلسوز است.

رئیس هیات اجرایی کمیته المپیک در ادامه گفتگو با خبرنگاران درباره وضعیت حضور «کیانوش رستمی» و «سعید علی حسینی» در پیکار‌های گزینشی المپیک در کشور سوییس، توضیح داد: علی حسینی و رستمی در این پیکار‌ها در سوییس ثبت نام نشدند. اما در حال پیگیری موضوع در سوییس هستیم. سهراب مرادی هم با هماهنگی که انجام شد به سوییس می‌رود. اگر هم مجوز حضور این ٢ ورزشکار به سوییس صادر نشود به طور قطع مطالبه‌ای در این خصوص نداریم، چون ۲ هفته تاخیر داشتیم.

وی همچنین درباره انتخاب دبیر اجرایی این کمیته نیز بیان کرد: یکی از ملاحظات ما تصویب اساسنامه بود که انجام شد و حداکثر تا یک ماه دیگر دبیرکل را معرفی خواهیم کرد.

صالحی امیری درباره تسویه حساب بدهی ارزی فدراسیون دوومیدانی به کمیته المپیک گفت: هیچ کدام از فدراسیون‌ها به ما بدهی ندارند. گاهی فدراسیون‌ها بخاطر مشکلات خود، علی‌الحساب مبلغی را دریافت و بعد تسویه می‌کنند. دوومیدانی بخشی از بدهی ارزی خود را پرداخت کرده و باید بگویم که کمیته ملی المپیک به ۵۲ فدراسیون بدهکار است.

همچنین «مهدی علی‌نژاد» رییس کمیسیون بین‌المللی کمیته ملی المپیک نیز در نشست هم اندیشی دیپلماسی ورزشی گفت: برای موفقیت در حوزه‌های فنی، دیپلماسی ورزشی اهمیت دارد و اگر ندانیم با چه محیط حقوقی روبرو هستیم، راه ارتباط و برخورد با آن را نمی‌دانیم. ما در مجامع جهانی ضعیف هستیم و باید عناصر قدرت را شناخته و ارتباط برقرار کنیم.

وی ادامه داد: در مناقشات باید بدانیم با چه گروهی در IOC در ارتباط هستیم. ۷۰ نفر از ۱۱۵ نفر به صورت فردی عضو کمیته بین‌المللی می‌شوند که عموما ورزشی نیستند. ۱۵ ورزشکار نیز در این کمیته پست دارند.

رییس کمیسیون بین الملل کمیته المپیک گفت: اکثر اعضا به گونه‌ای با سیاست در ارتباط هستند. در سال ۲۰۱۱ با رئیس فدراسیون جهانی و نایب رئیس IOC جلسه داشتیم. او گفت برای ریاست نامزد نمی‌شود، چون دنیا اجازه نمی‌دهد کسی از حزب کمونیسم چین رئیس شود.

علی‌نژاد در ادامه به تشریح ساختار کمیته بین‌المللی المپیک پرداخت و گفت: عمده درآمد آن‌ها از حق پخش است. آن‌ها در تلاش هستند تا درآمد‌ها را کمیته‌های ملی المپیک کشور‌ها و فدراسیون‌های بین‌المللی و میزبان مسابقات بپردازند.

رئیس فدراسیون ووشو افزود: کمیته‌های المپیک مجمعی به نام انوک دارند که به صورت قاره‌ای نیز بخش‌هایی دارند. برخی فدراسیون‌های بین‌المللی عضو رسمی بازی‌های رسمی المپیک هستند. فدراسیون‌هایی عضو می‌شوند که رشته‌های آن‌ها در المپیک حضور دارند.

علی‌نژاد گفت: با تایید اساسنامه جدید بحث دخالت دولت در فدراسیون‌ها را برای همیشه نخواهیم داشت.

وی افزود: اگر می‌خواهیم دیپلماسی داشته باشیم در ابتدا باید در فدراسیون‌های جهانی عضو کمیته بین‌المللی المپیک صاحب کرسی باشیم. باید عناصر قدرت را در مجامع شناسایی کنیم و با آن‌ها ارتباط منطقی داشته باشیم. سرمایه‌گذاری در این موضوع ارزش زیادی دارد و هر چه در این بخش کار کنیم کم است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۸°