افزایش اعطای تسهیلات خرید مسکن با قدمت بالاتر از 25 سال
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:45 - دوشنبه 11 اسفند 1399
کد خبر : ۷۳۴۶۰۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: خانه‌هایی که از زمان دریافت مجوز پروانه ساختمانی تا زمان خرید اوراق تسهیلات قدمت ۲۵ سال دارد می‌تواند تسهیلات اوراق دریافت کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محمد حسن مرادی در گفتگو با شبکه خبر گفت: در بانک مسکن حسابی به نام "حساب ممتاز" وجود دارد که اوراق تسهیلات آن در بازار فرابورس داد و ستد می‌شود و افراد با خرید اوراق می‌توانند با ارائه به بانک از تسهیلات بانک مسکن استفاده کنند.
 
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: سقف انفرادی تسهیلات اوراق مسکن در شهر تهران ۶۰ میلیون تومان، مراکز استان‌ها و شهر‌های بیش از ۲۰۰ هزار نفر ۵۰ میلیون تومان، سایر شهر‌ها ۴۰ میلیون تومان، سقف زوجین نیز در شهر تهران ۱۰۰ میلیون تومان، مراکز استان‌ها و شهر‌های بیش از ۲۰۰ هزار نفر ۸۰ میلیون تومان و سایر شهر‌ها ۶۰ میلیون تومان است.
مرادی افزود: خانه‌هایی با قدمت ۳۰ سال نیز در شهر تهران ۴۵ میلیون تومان، مراکز استان‌ها و شهر‌های بیش از ۲۰۰ هزار نفر ۴۰ میلیون تومان، سایر شهر‌ها ۳۵ میلیون تومان می‌توانند از اوراق تسهیلات استفاده کنند.
 
  او گفت: هر برگ اوراق تسهیلات مسکن ۵۰۰ هزار تومان است و تا امروز قیمت هر برگ آن ۳۷ هزار تومان می‌باشد بطور مثال فردی که قصد خرید یک واحد اپارتمان دارد برای دریافت تسهیلات ۶۰ میلیون تومانی باید ۱۲۰ برگ اوراق به قیمت حدود ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خریداری کند.
 
مرادی گفت: سود این اوراق ۱۷.۵ درصد است و اگر ملک در بافت فرسوده باشد سود اوراق ۱۶ درصد خواهد بود. افرادی که قصد خرید ملک را دارند یا باید حساب سپرده ممتاز بانک مسکن داشته باشند یا اینکه این اوراق را از فرد دیگری در کار گزاری‌ها خریداری کنند، اوراق تسهیلات مسکن که بانک مسکن منتشر می‌کند پیشتر در شعب بانک مسکن معامله می‌شد، اما اکنون این اوراق قابل معامله در فرابورس است این اوراق به صورت برگ‌های ۵ میلیون ریالی است و قیمت هر برگ اوراق را شرایط خرید و فروش بازار تعیین می‌کند.
برچسب ها: مسکن ، تسهیلات
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۱۵°