ایران کانون توجه رسانه های بین المللی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:11 - دوشنبه 16 تير 1399
کد خبر : ۷۳۴۶۲۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۸
تیتر امشب؛
آمریکا با ایجاد موانع مختلف برای هیئت ایرانی در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل جمهوری اسلامی ایران را کانون توجه جهان قرار داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه در گفتگو با تیتر امشب با اشاره به سفر دو روزه رئیس جمهور به نیویورک در اول مهر امسال گفت: رئیس جمهور ایران بر خلاف همه تلاش های منفی و مخرب در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل همچون دوره های گذشته در مقر این سازمان شرکت کرد.

 سید محمدکاظم سجادپور در تحلیل سفر حسن روحانی به آمریکا، این سفر را به سه جزء جداگانه تقسیم کرد و افزود: دیدارهای رئیس جمهور ایران در سطح بسیار خوبی برگزار شد، روحانی در این سفر با سران و مقامات 40 کشور دیدار و گفتگو داشتند و در این مدت کشور جمهوری اسلامی ایران کانون توجه رسانه های غربی و بین المللی بود.

سجادپور افزود: رئیس جمهور آمریکا بر اساس گفته تحلیگرهای آمریکایی پر سروصدا و میان تهی است که هیچ دستاوردی نداشته است.
رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه گفت: ترامپ دچار یک خودشیفتگی است که بدنبال جلب توجه است. او خود یک معما است و آمریکا را به آشفتگی در تصمیم گیری کشانده است.
 
مدیر مسئول روزنامه جوان و تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه ایران در نیویورک تمام محاسبات آمریکا را بهم ریخت گفت: آمریکا متوجه شد که راه دیگری جز گفتگو ندارد. ایران بحران های مختلف را پشت سر گذاشته و به یک آرامش نسبی رسیده است.

عبدالله گنجی استقلال اروپایی ها را در سایه آمریکا تعریف کرد و گفت: گفتگوهای مقامات کشورمان در حاشیه هفتاد و چهارمین اجلاس نیویورک برای اروپایی ها که اختیار مذاکره مستقیم با ایران را ندارند، بسیار حائز اهمیت است. کشورهای اروپایی باور کرده اند که صلاحیت اقدام مستقل را ندارند.
 
او گفت: آنچه که آمریکا را از رودرو شدن با ایران دور کرد قدرت بازدارندگی ایران بود. تلاش آمریکایی ها برای گفتگو با ایران نتیجه مقاومت مردم است.
گنجی افزود: فعال شدن 2 بازوی منطقه ای ایران بعنوان قدرت بازدارنده و بازگشت هسته ای، آمریکا را مسّر به گفتگو کرد.
برچسب ها: تحریم ، آمریکا ، برجام ، نیویورک
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۲°