آمادگی شرق کشور برای مقابله با هجوم جدید ملخ ها

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:12 - دوشنبه 23 تير 1399
کد خبر : ۷۳۴۶۵۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات: براساس دستورالعمل آقای نوبخت به استانداران شرق کشور امکانات و تجهیزات مقابله با ملخ ها آماده و تمهیدات لازم اندیشیده شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سرافرازی معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات در ارتباط تصویری با شبکه خبر گفت: به استناد گزار ش کمیسیون مبارزه با ملخ صحرایی در جنوب غرب آسیا درباره هجوم ملخ ها داده اند، گروهی از ملخ ها به دلیل بارندگی های اخیر و مهیا شدن زمینه برای رویش گیاهان میزبان ملخ ها آمادگی دارند در سمت شرق به سیستان و بلوچستان و هرمزگان و جنوب کرمان مهاجرت کنند و انتظار می رود هجوم بیاورند. 

او افزود: اکنون در شرق آفریقا، عربستان و یمن ملخ های مهاجم مشاهده شده اند.

سرافرازی افزود: در سال گذشته در 730 هزار هکتار مبارزه شیمیایی علیه  ملخ صحرایی را داشتیم، انتظار می رود حداقل این سطح را امسال نیز داشته باشیم .

او افزود: امسال با توجه به هجوم ملخ ها از شرق نامه ای از طرف نوبخت به استانداران این استانها برای آمادگی لازم و تهیه امکانات و تجهیزات را در مقابله با ملخ ها داشته باشند و تمهیدات لازم دیده شده است. 

او افزود: از طرف کمیسیون مبارزه با ملخ صحرایی در آینده نزدیک کارگاه سه روزه ای برای اطلاع و آمادگی بیشتر برای مبارزه با این آفت نباتات و گیاهان تشکیل خواهد شد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۴°