با کالاهای بدون استاندارد حقوقی برخورد می کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:23 - چهارشنبه 15 مرداد 1399
کد خبر : ۷۳۴۶۶۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴
رئیس سازمان استاندارد می گوید: به مواردی که مردم درباره استاندارد نداشتن کالای عرضه شده در بازار گزارش می‌کنند طبق اختیاراتی که داریم با همکاری قوه قضائیه برخورد قانونی می‌کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نیره پیروز بخت در گفتگوی ۱۸:۳۰ با بیان اینکه برای فروش یا تبلیغ هر کالایی که مشمول استاندارد اجباری است باید بر اساس موازین سازمان استاندارد عمل شود، گفت: طبق برنامه ریزی‌ها در نظر داریم فروشگاه‌های اینترنتی را پس از طی مراحل قانونی تحت پوشش قرار دهیم و بر کل مراحل از تامین تا تبلیغ و فروش کنترل و نظارت خواهیم داشت.

پیروزبخت ادامه داد: به مواردی که مردم درباره استاندارد نداشتن کالای عرضه شده گزارش می‌کنند طبق اختیاراتی که داریم با همکاری قوه قضائیه برخورد قانونی می‌کنیم.

او درباره جعل علامت استاندارد در برخی کالا‌ها گفت: کالا‌ها از فیلتر‌های خاصی رد و نمونه برداری می‌شوند همچنین وضع تولید در واحد‌های تولیدی پایش، کنترل و تضمین کیفیت  می‌شود.

او سپس در خصوص جعل علامت استاندارد برخی واحدهای تولیدی و صنعتی و رویه قضایی برخورد با آنها توضیحاتی ارائه کرد...
 

رئیس سازمان استاندارد در ادامه به طرح کنترل بازار اشاره و خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰ سال است که این طرح اجرا می‌شود و سازمان استاندارد کالا‌های موجود را بررسی می کند و در صورتی که کالایی نشان استاندارد داشته، اما خراب می‌شود به طور حتم نشان آن جعلی است که برای پیشگیری از این معضل، زیر نشان استاندارد کد ۱۰ رقمی تعبیه کرده ایم که نوعی شناسنامه کالاست.

او افزود: چنانچه مشتریان کد ۱۰ رقمی را به سرشماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال کنند، در صورت اصل بودن کالا تمام مشخصات آن را نشان می‌دهد.
 
رضیان، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس میهمان تلفنی برنامه در ادامه درباره وضع استاندارد موجود در بازار گفت: استاندارد موادغذایی در کشور به خوبی انجام می شود، ولی کالاهایی که مصرف عمومی بالایی دارند، مانند لوازم خانگی و خودرو نیاز به کار بیشتری دارند.
 
پیروزبخت به سخنان او این طور واکنش نشان داد:
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °