پایان تعمیرات در مناطق سیل زده

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:46 - شنبه 27 مهر 1398
وزیر خارجه آمریکا (در گفت‌وگو با جروزالم پست) با تکرار ادعاهای واهی و تکراری: آمریکا به مقابله با ایران پایبند است پمپئو: به اسرائیل اطمینان دادیم که خروج نیروهای آمریکایی از بخش‌هایی از سوریه به معنای بی‌توجهی به نگرانی‌هایشان نیست نماینده دولت آمریکا در امور ایران: سیاست دولت ترامپ موسوم به «کارزار فشار حداکثری» علیه ایران ادامه می‌یابد چین از آمریکا خواست از سیاسی‌سازی مسئله حقوق بشر و دخالت در امور داخلی کشورها در پوشش حقوق بشر دست بردارد ترامپ: برخی کشورهای اروپایی‌ قبول کردند شهروندان داعشی خود را به کشور راه دهند سران اتحادیه اروپا در نشست بروکسل درباره گسترش این اتحادیه به توافق نرسیدند شورای اروپا «کریستین لاگارد» (مدیر پیشین صندوق بین المللی پول) را به ریاست بانک مرکزی اروپا منصوب کرد فارن‌پالیسی: «کوین مالی» دستیار وزارت خارجه آمریکا استعفایش را اعلام کرد مجلس عوام انگلیس امروز درباره توافق جدید دولت و اتحادیه اروپا تصمیم می‌گیرد اگر «بوریس جانسون» در این رأی گیری شکست بخورد، طبق مصوبه مجلس باید مهلت برگزیت را به تعویق بیاندازد
کد خبر : ۷۳۴۶۷۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۰
پیگیری عملکردها و مشکلات در مناطق سیل‌زده؛
مدیرکل دفتر بازسازی و نوسازی بنیاد مسکن از عقد قرارداد 20 هزار واحد با بانک در 2 هفته گذشته خبرداد و افزود: تعمیرات واحدها نیز به پایان رسیده و تا یک ماه آینده وام تعمیرات پرداخت خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مجید جودی  مدیرکل دفتر بازسازی و نوسازی بنیاد مسکن گفت: در 2 هفته اخیر 167 هزار واحد مسکونی به بانک معرفی شده اند که از این تعداد 117 هزار واحد منجر به عقد قرارداد شده است که عملا در 2 هفته گذشته  20 هزار واحد با بانک عقد قرارداد شده است و تا یک ماه و نیم آینده تعداد معرفی شدگان با عقدقرارداد شدگان با بانک یکسان و هماهنگ خواهد شد. 

او گفت: تعمیر واحدها تمام شده است و تا یک ماه آینده افرادی که تعمیرات کرده اند وام خود را دریافت خواهند کرد. 

جودی درباره مشکل آب گفت: با وزارت نیرو مشکلی حقوقی وجود دارد که در حال برطرف شدن است. فعلا کار ساخت و ساز نباید منوط به حل مشکل با وزارت نیرو شودبلکه توصیه می شود مردم از امکانات لازم برخودار شوند تا ساخت و سازها با سرعت بیشتر انجام شود.

او افزود: با فروکش کردن گرما در خوزستان کار در هفته گذشته معادل سه ماه اخیر پیشرفت داشته است. علاوه بر بخش مسکن برای 27 روستا دایت هدایتی برای حفاظت انجام شده است.

گودرز امیری معاون عمرانی استاندار لرستان در ارتباط تصویری با شبکه خبر گفت: محل کسب و کار افرادی که در محل رودخانه بوده امکان ساخت و ساز اماکن در حریم رودخانه وجود ندارد اما تدابیر لازم اندیشیده شده است  و زمین مورد نیاز با همکاری شهرداری برای حل مشکلات تجاری تغییر کاربری داده شده است. تا حد 100 متر وجهی بابت حق نظارت از جانب نظام مهندسی دریافت نمی شود اما برای ساخت مازاد بنا نظام مهندسی وجه  دریافت می کند. 

او افزود: افرادی که می خواهند در مکان قبل احداث بنا داشته باشند طبق مصوبه اگر زمین در حریم باشد از طریق تهاتر شهرداری می تواند در جهت مساعدت مردم همکاری داشته باشد. 

معاون استانداری لرستان در ادامه افزود: 150 میلیون تومان از مصوبه دولت درباره ارزیابی خسارت 360 میلیارد تومان در اختیار آب نیرو قرار گرفت و به صورت اوراق پرداخت شده که با توجه به اینکه مردم تمایلی ندارند تصمیم بر این است که این میزان به نقد تبدیل شود و ارزیابی خسارت ها موردی و تک تک انجام و پرداخت شود. 5 مکان نیز برای اسکان درنظر گرفته شده و از امروز آمادگی لازم برای تحویل زمین اعلام شده است.

او درباره دیوار ساحلی کشکان نیز با توجه به شروع بارندگی ها گفت: در پلدختر 25 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است حفاظتی بابازید 28 درصد و معمولان با افزایش ماشین آلات و ساعت کاری پیشرفت بیشتر شده است و دیوارهای حفاظتی راه نیز پیمانکار مشخص شده  و از این هفته آغاز خواهد شد. 

هادی حق‌شناس استاندار گلستان در ارتباط تصویری با برنامه گفت: 84 درصد واحدهای احداثی پی کنی شده است. از 7 هزار و 400 واحد 6 هزار و 777 واحد به بانکها معرفی شده اند و مابقی ظرف 10 روز آینده به بانک معرفی خواهند شد. 

او افزود: عملیات اجرایی واحدهای احداثی زودتر از انعقاد با بانک ها شروع شده است و بانکها نیز قول همکاری سریع تر داده اند. با تحویل 500 واحد نزدیک 8 درصد از واحدهای احداثی تحویل شده است که در هفته های آتی تحویل و ساخت و سازها سرعت بیشتری می گیرد.

فاضل عبیات  معاون عمرانی استاندار خوزستان درباره آخرین وضعیت روستای زیرآب رفته گفت: تغییر تصمیم جابجایی به این معناست که قطعا این روستا جابجا نخواهد شد.

او در ادامه افزود: در مجموع 23 هزار واحد درخواست ارزیابی داده اند و بخش تعمیرات پیشرفت خوبی  داشته است و پیشنهاد تغییر مسیر آب منجر به آبگرفتگی روستا شده است. 

عبیات گفت: در بخش مسکن نگرانی خاصی نداریم اما روستای مگرن 3 تنها دغدغه ما بوده که با پژوهش های خوبی که انجام شد تنها 2 مورد پژوهش ها انجام شده است. 

او افزود: در بازدیدها در بخش مسکن بجز مواردی که نیاز به بررسی بیشتر برای حل مشکات با بانکها دارد نوسازی  روستاها در برابر سیل و زیرساخت ها مهمترین موضوعات در استان خوزستان هستند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°