نظارت و بازرسی دایمی جزء ثابت حکمرانی خوب

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:01 - يکشنبه 28 مهر 1398
خبرگزاري سانا: مردم سوريه با تجمع در ديرالزور تجاوز تركيه به شمال سوريه را محكوم كردند اسپوتنيك: عمليات احيای ميادين نفت و گاز براي بهره‌برداري مجدد در رقه سوريه آغاز شده است المیادین: بخشی از نیروهای فرانسوی در پایگاه خراب الجیر در حسکه شمالی عقب نشینی کردند منابع خبري: با وجود آتش‌بس، هواپيماها و يگان ‏توپخانه‌اي ارتش تركيه مناطق مسكوني را در شمال سوریه هدف قرار دادند وزير دفاع تركيه: در صورت اجرا نشدن توافق آتش بس، نيروها در شمال سوريه آماده ادامه حملات هستند کمیته ملی اسیران یمنی از شهادت سه اسیر یمنی بر اثر شکنجه‌ مزدوران سعودی خبر داد شهادت سه اسیر یمنی، محکومیت شدید نهادها و گروه‌های سیاسی و حقوق بشری یمن را در پی داشت هواپیماهای متجاوز سعودی مناطقی از استان صعده یمن را بمباران کردند در حملات متقابل بین هند و پاکستان در منطقه مورد مناقشه کشمیر ۲ نظامی هندی، یک غیرنظامی و ۶ پاکستانی کشته شدند سخنگوی ارتش افغانستان: در عملیات نظامیان در استان بغلان ۱۲ عضو طالبان کشته شدند و ۱۶ روستا آزاد شد رئیس جمهور چین در جمع فرمانده‌هان نظامی این کشور تقویت مستمر ارتش را خواستار شد الميادين از ورود يك كاروان آمريكايي به اردوگاه الهول (سوريه) محل نگهداري خانواده‌هاي تروريست‌هاي داعش خبر داد جنبش حماس ادامه يورش شهرك‌نشينان صهيونيست با حمايت نظاميان اشغالگر را به مسجد الاقصي محكوم كرد
کد خبر : ۷۳۴۶۸۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
رئیس قوه قضاییه نظارت و بازرسی دایمی را جزء ثابت حکمرانی خوب دانست و گفت: باید نظارت‌های درون سازمانی فعال شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس قوه قضائیه گفت: هرکجا به مردم میدان دادیم، ضرر نکردیم.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در مراسم سی و هشتمین سالروز تاسیس بازرسی کل کشور با تاکید بر فعال شدن نظارت‌های درون سازمانی گفت: فساد‌های بزرگ همواره معلول چشم پوشی از فساد‌های خرد و کوچک است. رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه توسعه اقتصادی در گروِ امنیت اقتصادی و مبارزه با فساد است تاکید کرد: باید از گزارشگران فساد، استقبال و آن‌ها را تشویق کرد.
رئیس دستگاه قضایی، نظارت و بازرسی مداوم را جزء ثابت حکمرانی خوب دانست و گفت: ساختار‌های فسادزا هم باید به کمک دستگاه‌های اجرایی شناسایی شود و برای اصلاح آن‌ها اقدام کرد. آقای رئیسی گفت: قوانین خوب مبارزه با تخلفات اداری و ارتقاء سلامت اداری باید به درستی در دستگاه‌ها اجرا شود. رئیس قوه قضائیه همچنین از مسئولان سازمان بازرسی خواست، از مدیران شجاع کشور، سرمایه گذاران و کارافرینان حمایت کنند.
رئیس دستگاه قضایی البته با تاکید بر پاسخگو بودن مسئولان تصریح کرد: مدیران پیشین هم باید در قبال عملکرد و ترک فعل‌ها در زمان خود پاسخگو باشند.
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی افزود: فعال شدن نظارت‌های درون سازمانی به اجرای بهتر و صحیح قوانین و امور کمک می‌کند و حراست‌ها در دستگاه‌ها نیز به عنوان چشمان مدیران باید تضمین کننده سلامت اداری مجموعه‌ها باشند.
وی گفت: وقتی فساد و تخلفی شکل می‌گیرد، برخی می‌گویند چه زمانی این تخلف پا گرفت؟ و می‌پرسند دستگاه‌های نظارتی و درون سازمانی و چشمان تیزبین مدیران کجا بودند که این فساد را ندیدند و امروز به غده‌ای سرطانی تبدیل شده است؟
رئیس قوه قضاییه گفت: فساد به علت بی توجهی، غفلت و سهل انگاری ایجاد می‌شود و برخی‌ها هم می‌گویند فساد را افشا نکنیم چرا که شاید فلانی اگر بفهمد بدش بیاید یا شاید از چشم فلانی بیفتیم.
وی بسیاری از فساد‌ها و کجی‌های صورت گرفته در نظام اداری را محصول یک شب و یک هفته ندانست و گفت: این‌ها محصول بی توجهی و چشم بستن بر فساد و خلاف است، اما باید احساس مسئولیت داشت.
رئیسی افزود: براساس روایات بزرگترین گناه، کوچک شمردن گناه است و کمترین فساد هم نباید در جامعه تحمل شود و الا به مسئله‌ای بزرگ تبدیل خواهد شد.
وی گفت: برخی اوقات در رسانه‌ها رقم‌هایی از فساد پخش می‌شود که، چون قبل از آن رقم‌های بزرگتری پخش شده است، برخی می‌گویند که این فساد رقم بالایی نیست در حالی که باید به کمترین ارقام فساد هم حساس بود.
رئیس دستگاه قضا گفت: در مبارزه با فساد باید خود سازمان‌ها فعال باشند و سازمان‌های بیرونی مانند دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور، وزارت اطلاعات و سازمان حسابرسی هم که وظیفه اصلی شان نظارت است، بررسی کنند که چرا فساد یا تخلف شکل گرفته است و اگر به هر علتی دستگاه‌های درون سازمانی به وظیفه خود عمل نکردند، سازمان‌های برون دستگاه‌ها باید ورود کنند.
برچسب ها: رئیسی ، حکمرانی ، خوب ، نظارت ، بازرسی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۳°