شورای امنیت درباره سوریه تشکیل جلسه می‌دهد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:41 - شنبه 18 مرداد 1399
کد خبر : ۷۳۴۷۲۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱
دیپلمات‌های غربی اعلام کردند که شورای امنیت سازمان ملل فردا (پنجشنبه) پشت در‌های بسته در مورد سوریه تشکیل جلسه می‌دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از رویترز، این دیپلمات‌ها افزودند که جلسه بررسی اوضاع در سوریه در شورای امنیت به درخواست پنج عضو اروپایی این شورا (انگلیس، فرانسه، آلمان، بلژیک و لهستان) انجام می‌شود.

شورای امنیت سازمان ملل در واکنش به عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه همچنین خواستار خویشتنداری آنکارا شد و تاکید کرد که مسئله سوریه، راه حل نظامی ندارد.

ترکیه روز چهارشنبه خبر آغاز عملیات نظامی در شمال شرق سوریه را اعلام کرد.

رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد که عملیات ارتش این کشور در حمله جدید علیه کرد‌های حزب کارگران کرد ترکیه "پ. ک. ک" و یگان‌های مدافع خلق " ی. پ. گ"، «چشمه صلح» نام دارد. ۹۱۰۹

این حمله، واکنش و محکومیت جامعه جهانی را در بر داشت. "ژان کلود یونکر" رئیس کمیسیون اروپا خواستار توقف فوری این حملات شد.

رئیس کمیسیون اروپا تهدید کرد اگر آنکارا حملات به کرد‌های شمال سوریه را متوقف نکند، اتحادیه اروپا نیز کمک‌های مالی به ترکیه را قطع خواهد کرد.

از سویی دیگر، اتحادیه عرب حملات ترکیه به شمال شرق سوریه را به شدت محکوم کرد و خواستار توقف آن شد.

در همین ارتباط، روسیه نیز این حملات را نقض آشکار تمامیت ارضی سوریه دانست.

"دیمیتری پسکوف" سخنگوی رئیس جمهوری روسیه درباره عواقب عملیات نظامی ترکیه در سوریه و آزادی تروریست‌های داعشی در مناطق عملیاتی و قدرت گرفتن دوباره آن‌ها در سوریه هشدار داد.

وزارتخانه‌های فرانسه و آلمان نیز هر کدام با صدور بیانیه‌های جداگانه، حمله ترکیه به مناطقی از شمال سوریه را به شدت محکوم کردند و خواستار توقف آن شدند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۳°