ایران ۳ – تونس صفر؛ بردی آسان و روحیه بخش

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:14 - چهارشنبه 18 تير 1399
کد خبر : ۷۳۴۷۳۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
تیم ملی والیبال ایران با ترکیبی از نفرات جوانتر و در روز پرفروغ مدافعانش توانست تونس را ۳-۰ شکست دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
تیم ملی والیبال کشورمان صبح امروز، پنجشنبه، در ادامه مسابقات جام جهانی والیبال ۲۰۱۹ ژاپن پس از شکست تلخ دیدار قبل برابر آمریکا در مقابل تونس قرار گرفت. تیم ملی این دیدار را در نهایت طی سه دست پیاپی به‌نفع خود تمام کرد. 
دست اول:

اولین امتیاز بازی با فرود سرویس کاراموسلی، کاپیتان تونس در زمین ایران به‌دست آمد. تیم ملی ایران طی دقایق آتی توانست بر بازی تسلط پیدا کند و با اختلافی دو امتیازی از حریف پیش بیفتد و زودتر از تونس به وقت استراحت فنی اول برسد (۸-۶).
برتری تیم ملی در ادامه نیز به سه امتیاز افزایش یافت، اما تونس در نهایت توانست این اختلاف را جبران نماید و حتی زودتر از کشورمان به امتیاز شانزدهم برسد (۱۵-۱۶).
اوضاع در ادامه نیز از کنترل تیم ملی خارج شد. همزه ناگا با امتیازات پی‌درپی خود از ضعف دریافت در زمین ایران استفاده کرد و کشورش را پیش انداخت تا بازی حساس شده و دو تیم در امتیاز ۲۴ به تساوی برسند. تیم ملی در نهایت توانست با دفاع ناگا، امتیاز آخر را کسب نماید و ۲۶-۲۴ در دست اول به پیروزی برسد.

 

 

دست دوم:

در دست دوم نیز نخستین امتیاز را تونسی‌ها کسب کردند، اما در ادامه امتیازات پیاپی اسفندیار تیم ملی را از رقیب جلو انداخت. ایران به مدد دفاع روی تور خود در برابر ناگا توانست حتی تا چهار امتیاز هم اختلاف ایجاد کند و در نهایت با سه امتیاز اختلاف وقت استراحت فنی اول را فعال کند (۸-۵).
تیم ملی در ادامه هم توانست این برتری را حفظ کند (۱۳-۱۰). کمی بعد، با فرود سرویس تونسی‌ها در خارج از محوطه زمین، امتیاز شانزدهم برای تیم ملی به‌دست آمد (۱۶-۱۴).
بر خلاف دست قبل، بازیکنان کشورمان در این دست مهلت درخشش به ناگا ندادند و اختلاف را بیشتر کردند (۲۱-۱۵). در نهایت ایران به‌خوبی فاصله را افزایش داد و با برخورد سرویس بازیکن تونس به تور پیروزی در دست دوم نیز با نتیجه ۲۵-۱۷ برای ایران ثبت شد.

دست سوم:

تیم ملی در ابتدای این دست دو امتیاز پیاپی به‌دست آورد. لحظاتی بعد مجرد ناگا را دفاع کرد و پس از آن هم اسفندیار یک امتیاز سرویس کسب کرد. دفاع روی تور ایران یک امتیاز دیگر هم کسب کرد (۷-۳). تونس اختلاف را کم کرد، اما ایران زودتر از حریف به امتیاز هشتم رسید (۸-۵).
تیم ملی در ادامه با عملکرد بی‌نقص در تمام بخش‌های زمین اختلاف را افزایش داد (۱۲-۷). دقایقی بعد پوریا یلی امتیاز شانزدهم در این دست را برای کشورمان به ارمغان آورد (۱۶-۱۱).
امتیاز بیستم برای ایران به زیبایی هرچه تمام‌تر و با دفاع غلامی به‌دست آمد. تونس دقایقی بعد سه امتیاز پیاپی که شامل دو امتیاز سرویس می‌شدند به‌دست آورد تا کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کند (۲۱-۱۸). تیم ملی در نهایت موفق شد ۲۵-۲۲ در دست سوم به پیروزی برسد و سومین برد خود در مسابقات را جشن بگیرد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °