افزایش شدت و مدت موج گرمای زمین تا اواسط قرن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:01 - شنبه 29 شهريور 1399
کد خبر : ۷۳۴۷۵۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
دانشمندان پیش بینی کردند؛
طبق تحقیقات دانشمندان شدت و دوره موج گرما و همچنین سطح مناطق تحت تاثیر آن با گذاشت زمان افزایش می‌یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در این تحقیق ها که نتایج آن در پایگاه اینترنتی Phys.org منتشر شده است دانشمندان آمریکایی محاسبه کردند امواج گرما تا اواسط قرن بسیار قابل توجه‌تر خواهد بود. طبق سناریوی انتشار گاز‌های گل خانه‌ای، مساحت سرزمین‌هایی که تحت تاثیر گرمای شدید قرار خواهند گرفت از ۵۰ به ۸۰ درصد خواهد رسید. در صورتی که غلظت دی اکسید کربن به حداکثر برسد هم، مناطق تحت تاثیر گرمای شدید احتمالا دو برابر خواهد شد.
 این شرایط افراد بیشتری را در معرض گرمازدگی قرار می‌دهد و خطر مرگ زودرس در میان افراد مسن و گروه‌های آسیب پذیر را تشدید می‌کند. میزان فشار بر شبکه‌های برق هم به دلیل افزایش فعالیت دستگاه‌های تهویه مطبوع بسیار قابل توجه خواهد بود.
تونی بارنستون دانشمند آمریکایی شرکت کننده در این تحقیق می‌گوید اگر موج گرمای قوی و مداوم در یک منطقه بسیار پرجمعیت مستقر شود، پاسخگویی به اوج تقاضا از نظر مصرف برق دشوارتر از مواردی خواهد بود که در آن میزان گرمای کمتری در چندین منطقه ثبت شود.
علاوه بر این مدت زمان و شدت امواج گرما هم قرار است افزایش یابد. به گفته پژوهشگران همه این‌ها به پیش بینی‌های مربوط به تغییرات آب و هوایی و گرم شدن آب و هوا مربوط است.
در سال جاری موج گرمای شدیدی به اروپا رسید. در اوج گرمای ماه ژوئن و ژوئیه هزار و ۵۰۰ نفر در فرانسه جان باختند. علاوه بر این فرانسه رکود گرمای مطلق خود را با ثبت دمای ۴۶.۵ درجه سانتیگرادی در ارو در ۲۸ ژوئن شکست.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°