قطع برق کالیفرنیا از بیم آتش

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:40 - شنبه 28 دی 1398
کد خبر : ۷۳۴۷۹۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
با ادامه آتش سوزی ها در مناطق جنگلی کالیفرنیا و بی نتیجه ماندن اقدامات برای مهار آتش، برق این ایالت قطع شد تا از گسترش حریق جلوگیری شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
شرکت برق شمال ایالات کالیفرنیا آمریکا به عنوان آخرین چاره برای مقابله با آتش‌سوزی مراتع، برق بیش از ۵۰۰ هزار مشترک خود را قطع کرد که باعث شد بیش از ۱.۵ نفر در خاموشی به سر برند.

شرکت برق«پی‌جی اند ای» که برق شمال این ایالت را تامین می‌کند، پنجشنبه شب برق صد‌ها هزار مشترک خود را به عنوان آخرین راه برای مقابله با آتش‌سوزی مراتع در این منطقه قطع کرد.

با قطع برق بیش از ۵۰۰ هزار مشترک مسکونی و تجاری در این منطقه، بیش از ۲ میلیون نفر در خاموشی ماندند که البته برقی برخی از آن‌ها دوباره وصل شد؛ اما در نهایت خاموشی گسترده در این ایالت که برای دومین روز متوالی ادامه دارد، بیش از ۱.۵ میلیون نفر را در تاریکی نگاه داشت.

این شرکت اعلام کرد که برق این مناطق برای چندین روز و در برخی نواحی به مدت یک هفته قطع خواهد بود.

قطعی گسترده برق زمانی آغاز شد که باد شدید باعث گستردگی آتش‌سوزی در مراتع به بیش از ۴۰ هکتار از مراتع این منطقه رسید.
 
بیش از ۱۵۰ آتش‌نشان در حال مباره با این آتش‌سوزی بودند و دستور تخلیه برای ده‌ها خانه صادر شد.

بسیاری از مردم این مناطق برای خرید مایحتاج خود از فروشگاه‌ها، پیدا کردن پمپ بنزین فعال و حتی برای یافتن یک نوشیدنی گرم سرگردان مناطق مختلف شده بودند.

این قطعی برق که گسترده‌ترین مورد در تاریخ ایالت کالیفرنیا است، باعث خشم مردم و مسئولان منطقه شد و حتی در یک مورد به گزارش ساکرامنتوبی، یک موتورسوا به یک خودرو این شرکت برق شلیک کرد.

مسئولان شرکت برق «پی‌جی اند ای» پیشتر اعلام کرده بودند که برای جلوگیری از گسترش آتش‌سوزی به دلیل اتصالات در شبکه برق ناشی از ورزش باد‌های شدید، ناچار به قطع برق برخی مناطق هستند.

تحقیقاتی که توسط اداره جنگل داری و محافظت از آتش کالیفرنیا به عمل آمده نشان می‌دهد که شرکت‌های توزیع برق مسوول آتش سوزی‌هایی بوده که منجر به مرگ ۸۵ نفر و نابودی هزاران واحد ساختمانی شده اند.

اداره خدمات آب وهوایی ملی آمریکا وضعیت «پرچم قرمز» را برای روز گذشته و امروز اعلام کرد و شرایط شدید وضعیت آب و هوایی منجر به آتش سوزی در مناطق دره ساکرامنتو، دره سن‌واکین  و بخش‌هایی از رشته کوه‌های نوادا که در ارتفاع کمتر از ۶ هزار فوتی (یکهزار و ۸۰۰ متری) از سطح دریا قرار دارند، هشدار داد.

رئیس دفتر مدیریت فوریت‌های اضطراری سن خوزه در این باره گفته است که با توجه به خشکی هوا، وزش تندباد و گرمای هوایی امکان وقوع هرگونه اتفاقی که منجر به یک واقعه مهیب شود، وجود دارد.


در سال جاری میلادی و تا پیش از ماه سپتامبر بیش از ۵۴۰۰ مورد آتش‌سوزی در نقاط مختلف ایالت کالیفرنیا گزارش شده که نزدیک به ۶۴ هزار هکتار را در برگرفته بود.

در آتش‌سوزی به نام «کمپ» که نوامبر ۲۰۱۸ میلادی در ایالت کالیفرنیا رخ داد، ۸۶ نفر جان باختند و همچنین ۱۸ هزار و ۸۰۰ واحد ساختمانی تخریب شد و ۶۲ هزار هکتار از اراضی کالیفرنیا بر اثر حریق از بین رفت.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۳°