فرهنگ سازی برای کارآفرینی در دنیای دیجیتال

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:14 - شنبه 17 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۴۷۹۸
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
دوازدهمین رویداد کارآفرینی و برنامه‌نویسی دانش آموزان در آخرین روز از هفته جهانی فضا برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 در این رویداد که با هدف توانمندسازی دانش آموزان در حوزه مهارت‌آموزی برگزار شد، دانش آموزانی از 4 استان کشور حضور داشتند.
یکی از عمده ترین رویکردهای برگزاری این دوره ها گسترش فرهنگ کارآفرینی و تعامل در دنیای فناوری اطلاعات است.
 
 
 
در پایان این دوره، رئیس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به همکاری خوب وزارت آموزش و پرورش، تعداد دانش آموزان شرکت کننده را 1900 نفر ذکر کرد.

ناظمی گفت: این برنامه‌ها از ابتدای سال آغاز شد و در هر دوره‌ای ۴ تا ۸ مدرسه شرکت کردند و اکنون دوازدهمین دوره برگزار شده است که ۶۰ مدرسه در آن حضور داشته اند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه غیر از مدارس تهران تعدادی از مدارس استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان و شهر مشهد نیز در این رویداد حضور داشته اند، گفت: در حال برنامه ریزی هستیم تا به مرور این رویداد در مدارس سایر استان‌ها نیز اجرایی شود.

وی مهمترین هدف از برگزاری این رویداد را آموزش مهارت‌های کارآفرینی و تفکر نقادانه خواند و افزود: این دو مهارت برای زندگی دانش آموزان در سال‌های آینده بسیار نیاز است و این دو مهارت را نمی‌توان با کتاب‌های درسی آموزش داد و فقط باید در این گونه رویداد‌ها آموزش داده شود.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: دانش آموزان در این رویداد‌ها یاد می‌گیرند که چگونه کار کارآفرینانه داشته باشند و چگونه رؤیا‌های خود را پرورش دهند و خود را برای کار و دنیای حرفه‌ای و زندگی شان آماده کنند.

ناظمی افزود: تاکنون بیش از هزار و ۹۰۰ دانش آموز در این رویداد‌ها شرکت داشته اند و پس از گذشت ۱۲ دوره از این رویداد بنا داریم نخستین گروهی که کار را با ما آغاز کردند آماده کنیم که در شتاب دهنده دانش آموزی شروع به کار کنند.

وی گفت: برخی از این دانش آموزان هم در دوره‌های کارورزی در شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات می‌توانند در کنار کسانی که فعالیت حرفه‌ای دارند آموزش ببینند و خودشان را آماده کنند و این طرح مشابه همان طرح کاد در چند دهه گذشته است که دانش آموزان، مهارتی را فرا می‌گرفتند، اما این طرح مدرن‌تر و به روزتر است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°