استانداردهای جدید برای محصولات نانو ایرانی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:22 - شنبه 28 دی 1398
کد خبر : ۷۳۴۷۹۹
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
دبیر کارگروه استاندارد ستاد توسعه فناوری نانو از تدوین استاندارهای جدید برای محصولات نانو ایرانی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 بیت اللهی در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو در جمع خبرنگاران گفت: با تدوین یکصد استاندارد نانو تلاش کردیم تا محصولاتی که در داخل کشور تولید می‌شود با پشتوانه استاندارد‌های لازم در بازار داخل و حتی در بازار‌های بین المللی عرضه شوند.

دبیر کارگروه استاندارد ستاد توسعه فناوری نانو با بیان اینکه تاکنون ۵ استاندارد بین‌المللی را در حوزه نانو منتشر کردیم، گفت: ۵ استاندارد بین المللی در حوزه‌های نانو مواد، ایمنی محصولات، نانو فیلتر‌ها هستند که این استاندارد‌ها روی فناوری‌های نانویی تمرکز دارد.

به گفته بیت اللهی، تدوین این استاندارد‌ها در بازاریابی محصولات نانو در سطح بین المللی تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ استاندارد تدوین شده کل حوزه فعالیت‌های نانو فناوری را پوشش نمی‌دهد، افزود: با توجه به گستردگی محصولات نانو، باید استاندارد‌های مرتبطی تدوین شود و ما در این زمینه شاخص‌هایی داریم که استاندارد برای محصولات تجاری سازی شده باشد از این رو ملاک ما برای تدوین استاندارد‌ها وجود بازار است.

دبیر کارگروه استاندارد ستاد توسعه فناوری نانو  گفت: برای فروش محصولات حوزه نانو باید محصولات با ویژگی‌های مندرج در استاندارد‌ها منطبق باشد.

بیت اللهی گفت: ۳ استاندارد بین المللی دیگر را در دستور انجام داریم که در حوزه محصولات نساجی، بسته بندی صنایع غذایی و ارزیابی میان کنش نانو ذرات با پروتئین‌ها در حوزه ایمنی
هستند.

وی افزود: ما تلاش کردیم با تدوین این استاندارد‌های بین المللی بازار را برای محصولاتی که بر مبنای فناوری‌های توسعه داده شده و در کشور تولید شده، باز کنیم.

دبیر کارگروه استاندارد ستاد توسعه فناوری نانو با بیان اینکه ما رتبه سوم در دنیا را در حوزه تعداد استاندارد‌ها داریم گفت: استاندارد سازی کلید توسعه فناوری نانو و توسعه بازار است و با توسعه تجاری سازی محصولات، به موقع وارد تدوین استاندارد‌ها شده ایم.

وی ادامه داد: امروز تعداد زیادی استاندارد را در اختیار داریم و برنامه داریم که تا ۶ سال آینده تعداد استاندارد‌های ملی به حدود ۳۰۰ استاندارد برسد.
 
همچنین در صدد هستیم تعداد استاندارد‌های بین المللی را به ۳۰ استاندارد برسانیم.

بیت اللهی گفت: ایران در جایگاهی رسیده که ۱۶۰ کشور عضو ایزو از استاندارد‌هایی که ما رهبری تدوین آن‌ها را در اختیار داریم، استقبال می‌کند.
 
همچنین تدوین استاندارد نانو فیلتر‌ها در حال انتشار است و ششمین استاندادرد ما به شمار می‌رود.
برچسب ها: استاندارد ، نانو ، محصولات
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۳°