فرمانده مرزبانی: ضعف عراق در ترابری زوار اربعین

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:26 - چهارشنبه 14 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۴۸۰۴
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به فعالیت ۸۵۰۰ مرزبان در مرز‌ها برای ماموریت اربعین حسینی گفت: متاسفانه در کشور عراقی شاهد ضعف‌هایی در حوزه ترابری و حمل و نقل زوار اربعین هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار «قاسم رضایی» افزود: در مرز‌های چهارگانه غربی کشور (مهران، چذابه، شلمچه و خسروی) بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ مرزبان صرفا برای ماموریت بزرگ و معنوی اربعین حضور و فعالیت دارند.

وی ادامه داد: علاوه بر این در مرز‌های بازرگان، جلفا، بیله سوار، آستارا، دوغارون و میرجاوه نیز ۲ هزار نیروی مرزبانی در حال خدمات دهی به زوار اربعین می‌باشند، این در حالی است که سایر مرزبانان با آمادگی کامل در مرز‌های دیگر کشور فعالیت می‌کنند.

هیچ ناامنی در مرز‌ها گزارش نشده است
این مقام عالی مرزبانی ناجا با بیان اینکه هیچ ناامنی در مرز‌ها گزارش نشده است، افزود: با همت مرزبانان، رصد و واپایشی که از مرز‌ها صورت می‌گیرد؛ امنیت بر مرز‌ها حاکم است.

سردار رضایی درباره بسته شدن موقت برخی مرزها، گفت: متاسفانه در مواردی و در برخی مرزها، شاهد کندی پذیرش زوار از سوی دولت عراق هستیم، اما رایزنی‌ها برای فراهم شدن زیر ساخت و امکانات مطلوب ادامه دارد.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به حضور میدانی در مرز‌ها و برگزاری نشست‌های مستمر با طرف عراقی، گفت: در راستای بازدید از مرز‌ها و تسهیل تردد زوار اربعین حسینی، فردا عازم مرز خسروی و سپس مرز‌های مهران، چذابه و شلمچه هستم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°