سخنگوی دولت: ماجرای آتش سوزی نفتکش را بررسی می کنیم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:33 - شنبه 28 دی 1398
کد خبر : ۷۳۴۸۴۳
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهور اعلام کرد ایران با پرهیز از شتابزدگی در حال بررسی ماجرای آتش سوزی نفتکش است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 علی ربیعی اتفاق رخ داده شده را "ماجراجویی علیه نفتکش ایرانی" خوانده و تصریح کرد: در دورانی که منطقه ما بیش از هر زمان دیگری به آرامش و صلح برای ترمیم زخم برادرکشی‌های طولانی احتیاج دارد، هستند افراد، گروه‌ها و دولت‌هایی که بقای آن‌ها وابسته به تجاوز به دیگران، منتفع شدن از جنگ است که کوچکترین روزنه‌های آشتی و صلح را برنمی‌تابند و از چنگ زدن به هر فرصتی برای تشدید ویرانی دریغ نمی‌ورزند.

وی بیان داشت: آخرین این اقدامات شرارت بار، حمله به نفتکش ایرانی در دریای سرخ بود که به نظر می‌رسد عواملی مشکوک در پس آن، یکبار دیگر همت خود را برای یک تنش دیگر به کار گرفته‌اند.

دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری تاکید کرد: با آگاهی از این مسأله، جمهوری اسلامی ایران با پرهیز از شتابزدگی، به دقت در حال بررسی ماجرا و کشف واقعیت‌های آن است. بدون تردید، پاسخ متناسب برای طراحان این حمله بزدلانه اتخاذ خواهد شد، اما تا روشن شدن همه ابعاد این توطئه، منتظر خواهیم ماند.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: سؤال اینجاست که آیا آن‌هایی که بدون هیچ مدرک معتبری ایران را عجولانه متهم به اخلال در کشتیرانی آزاد در خلیج فارس و دست داشتن در حمله به تأسیسات آرامکو کردند، امروز حاضرند که یکبار دیگر از اصول آزادی کشتیرانی در آب‌های بین‌المللی دفاع کنند و اینگونه حملات به کشتی ایرانی را محکوم کنند؟
 
صبح دیروز یک نفتکش متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران در دریای سرخ و در نزدیکی بندر جده عربستان هدف قرار گرفت و بدنه آن بر اثر 2 انفجار آسیب دید.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۳°