پنجمین نشست رشد و تعالی مراکز استان‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 28 دی 1400
کد خبر : ۷۳۴۸۶۴
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۹
با حضور رئیس رسانه ملی؛
علی عسکری: صدا و سیما دقیق و به روز و با رعایت بی‌طرفی کامل، زمینه را برای حضور پرشور مردم در انتخابات فراهم می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس صدا و سیما در پنجمین نشست رشد و تعالی مراکز استان‌ها گفت: سازمان مانند همیشه، دقیق، هوشیار و به روز، اما با رعایت بی‌طرفی کامل، زمینه را برای حضور پرشور مردم در انتخابات فراهم می‌کند تا انشاءالله مجلسی انقلابی و باکیفیت در راستای اهداف گام دوم انقلاب تشکیل شود.

علی عسکری به تلاش شبانه‌روزی دشمنان برای تزریق یاس و ناامیدی در آستانه انتخابات اشاره کرد و گفت: وظیفه ما به عنوان فراگیرترین و موثرترین رسانه کشور در میدان جنگ نرم، سنگین است.

وی با تاکید بر استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود در عرصه‌های گوناگون هنری، فرهنگی، اجتماعی و فضای مجازی برای ایجاد فضایی رقابتی، سالم و پرشور در روز‌های منتهی به انتخابات مجلس، گفت: مراکز نقش مهمی در ایجاد این فضا دارند و جا دارد هر مرکز بسته به شرایط خاصی که دارد با شناسایی ظرفیت‌ها و بهره‌گیری از آنها، زمینه حضور حداکثری ساکنان استان خود را فراهم کند.

رئیس رسانه ملی به اهمیت فضای مجازی در انتخابات اخیر اشاره کرد و گفت: این فضا، تهدیدات و فرصت‌های فراوانی دارد که ما باید با شناسایی و خنثی سازی تهدیداتی که از سوی دشمنان نظام ایجاد می‌شود از فرصت‌های متنوع این فضا نهایت بهره را ببریم.

رئیس رسانه ملی گفت: حضور در فضای مجازی، رویکردی دانش پایه است که نیاز به مهارت‌های گوناگون رسانه‌ای دارد.

وی تاکید کرد: باید همه همکارانی که در این عرصه فعال هستند به آن‌ها مسلط باشند.
 
دشمن در پی جبران ناکامی‌های اخیر در انتخابات ۹۸ است

رئیس رسانه ملی جایگاه فضای مجازی در انتخابات اخیر را به میدان بزرگ جنگ نرم تشبیه کرد و گفت: باید بدانید دشمن، بدون توجه به اخلاقیات، جوانمردی و اصول مرسوم تلاش می‌کند تا ناکامی‌های خود در سال‌های اخیر به خصوص ناکامی در برپایی اغتشاشات در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی را با ایجاد تشنج در جریان انتخابات ۹۸ جبران کند.

علی عسکری گفت: می‌توان با بهره گیری از سرعت انتقال پیام در فضای مجازی، ضمن خنثی سازی حرکات رسانه‌ای دشمنان در جهت اقناع عمومی‌گام برداریم.

وی با اشاره به تولیدات مؤثر مراکز استان‌ها از جمله آثار نمایشی تصریح کرد: شبکه‌های استانی با استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری، آداب و رسوم و شخصیت‌های ملی و استانی را در قالب‌های مختلف برنامه سازی از جمله آثار نمایشی به تصویر بکشند.

رئیس سازمان به اهمیت مراکزی که با همسایگان کشورمان مرز مشترک دارند اشاره کرد و ضمن تاکید بر لزوم توجه به اشتراکات دو سوی مرز، بیان مشکلات مرز نشینان و بهره‌برداری مناسب از این فرصت گفت: باید با برنامه ریزی دقیق و طولانی مدت، در مسیر تولید آثار مشترک مراکز استان‌های مرزی با کشور‌های همسایه گام برداریم.

علی عسکری این فرصت را دارای ظرفیت بالایی دانست و گفت: متاسفانه تاکنون به آن توجه ویژه نشده است.

رئیس رسانه ملی در بخش دیگری از سخنان خود، خبرنگاران مستقر در استان‌ها را چشمان نافذ رسانه ملی معرفی کرد و گفت: گاهی یک گزارش خوب محلی می‌تواند جریان سازی کند و باعث توجه بیشتر مسئولان کشوری به رویدادی استانی شود.

علی عسکری به مدیران کل مراکز استان‌ها تاکید کرد تا از خبرنگاران در برابر هجمه‌های گوناگون دفاع کنند و همواره حامی تولیدات حوزه خبر بوده و بدون توجه به جناح بندی‌ها و دسته بندی‌ها بر ارائه اخبار درست و دقیق و شفاف بکوشند.

علی عسکری در پایان به حضور میلیونی مشتاقان امام حسین (ع) در راهپیمایی اربعین اشاره کرد و گفت: فعالیت مجاهدانه همکاران در بخش‌های مختلف سازمان، به خصوص قرارگاه‌های رسانه‌ای اربعین در استان‌های مرزی نقش مهمی در رونق هر چه بیشتر این مراسم داشته و این حضور، نشانه جایگاه موثر رسانه ملی است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳.۴۱°    ۳.۹۹°