سرمایه در گردش، مانع اصلی رونق لوازم خانگی داخلی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:54 - يکشنبه 15 تير 1399
کد خبر : ۷۳۴۸۶۹
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۳
سخنگوی تولیدکنندگان لوازم خانگی معتقد است: مشکل اصلی تولیدکنندگان لوازم خانگی داخلی سرمایه در گردش است که اگر برطرف شود به راحتی بازار داخل را تامین می‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علیرضا محمدی دانیالی رئیس انجمن صنایع لوازم خانگی در گفتگوی ۱۸:۳۰ با موضوع چالش‌های صنعت لوازم خانگی، لوازم خانگی را دومین صنعت بزرگ کشور برشمرد و گفت: در کشور ما بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مستقیم و غیرمستقیم در این صنعت فعالند و ۶ میلیارد دلار ارزش افزوده  در آن وجود دارد.

او افزود: در شرایط تحریم و خالی شدن بازار از برند‌های خارجی، این صنعت کشور مان توانسته با افزایش میزان و کیفیت تولید این خلاء را به شکل مطلوبی پر کند و پاسخگوی نیاز مشتریان باشد.

او درباره سهم لوازم خانگی ایرانی از بازار‌های داخل این طور اظهارنظر کرد:
 
 
 
غزنوی سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی میهمان تلفنی برنامه در خصوص چالش‌های این صنعت گفت: مشکل اصلی تولیدکنندگان داخلی سرمایه در گردش است و اگر این مشکل برطرف شود به راحتی بازار داخل را تامین می‌کنند.

او با بیان اینکه در حال حاضر صنعت لوازم خانگی با ظرفیت ۳۰ تا ۵۰ درصدی در حال فعالیت است گفت: افزایش قیمت ارز موجب شد تا نقدینگی واحد‌های تولیدی کاهش یابد.

غزنوی تاکید کرد: اگر مشکلات واحد‌های تولیدی به ویژه سرمایه در گردش برطرف شود عرضه کالا به بازار بیشتر و حتی ارزآوری برای کشور خواهد داشت.

حمیدرضا غزنوی ادامه داد: ظرفیت کافی برای تولید لوازم خانگی در کشور وجود دارد، اما این تولید الزاماتی دارد که مهم‌ترین آن تأمین سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی است.

او از جمله دلایل افزایش قاچاق لوازم خانگی را ممنوعیت کامل واردات و کاهش برند‌های خارجی در بازار عنوان کرد و گفت: در حال حاضر قاچاق فرصت مناسبی برای حضور مؤثر در بازار یافته است.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی افزود: قاچاق در زمان‌های مختلف نقش خود را تغییر می‌دهد و حتی در زمان‌هایی قاچاق از داخل به خارج انجام می‌شود، اما در حال حاضر شاهد واردات غیرقانونی لوازم خانگی هستیم.

او در ادامه بازارلوازم خانگی فعلی ایران را به سوار شدن بر bmw توصیف و از بی توجهی به واردات قاچاق و پیامد‌های آن انتقاد کرد.
 
 
عباس هاشمی مدیرکل لوازم خانگی وزارت صمت در گفتگوی تلفنی به تمهیدات وزارتخانه متبوعش در کاهش چالش های پیش روی لوازم خانگی اشاره و اعلام کرد: به این منظور و برای جلوگیری از سوء استفاده هایی که در مناطق آزاد از برخی معافیت ها می شود امروز نامه ای نوشتیم و به همه ارگان های ذیربط ارسال کردیم.
او در تشریح جزئیات این تمهیدات گفت:
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°