۱۸۷ زورگیر تهرانی در تور کاشف پلیس آگاهی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:14 - پنجشنبه 14 فروردين 1399
کد خبر : ۷۳۴۸۷۷
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۰
سارقان، کلاهبرداران و زورگیران این بار در چهارمین تور طرح کاشف گرفتار شدند، از شیخ نشین قلابی کلاهبردار تا سارق خودرو که زودتر از صاحب خودرو قفل‌ها را باز می‌کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
چهارمین مرحله از طرح کاشف پلیس آگاهی شنبه ۲۰ مهرماه در مقر پلیس آگاهی پایتخت برگزار شد. در این مرحله از طرح کاشف که طی ۴۸ ساعت گذشته به مرحله اجرا در آمد، ۴۷ باند متلاشی و ۱۸۷ سارق، زورگیر و مجرم فراری دستگیر شدند.


حسین رحیمی در حاشیه اجرای این مرحله از طرح کاشف در جمع خبرنگاران با بیان اینکه چهارمین مرحله از طرح کاشف با یک ماه کار اطلاعاتی و تلاش ۴۸ ساعته عملیاتی به اجرا درآمد، اظهار کرد: ۴۷ باند سارقان، زورگیران و محکومان فراری در این طرح متلاشی شدند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به بازداشت ۱۸۷ سارق، زورگیر و محکوم فراری در این طرح، گفت: ۱۱ باند سرقت به عنف اعم از زورگیری، کیف‌قاپی و سرقت تحت عنوان مأمور، ۱۵ باند سرقت منازل و اماکن، ۱۰ باند سرقت خودرو و لوازم خودرو، ۲ باند جعل و کلاهبرداری، یک گروه ۳ نفره که اقدام به اسیدپاشی می‌کردند، یک گروه سارقان مسلح و ۱۲ محکوم متواری شامل باند‌های متلاشی شده و متهمان بازداشتی در این طرح هستند.

به گفته او ۱۱۹ نفر از متهمان بازداشت شده دارای سوابق قبلی هستند و در مجموع تمام متهمان به ۳ هزار فقره سرقت تاکنون اعتراف کرده‌اند.

رحیمی از کشف ۴ قبضه سلاح جنگی و ۱۸۰ قبضه سلاح سرد از متهمان بازداشت شده خبر داد.

رئیس پلیس پایتخت گفت: یکی از سارقان موتورسیکلت که تاکنون به ۲۰۰ فقره سرقت موتورسیکلت اعتراف کرده و به تنهایی ۳ مالخر داشته نیز از جمله متهمان بازداشت شده در چهارمین مرحله از طرح کاشف بود.

او از انهدام یک باند که اقدام به فروش خودرو‌های مسروقه با روش "سند نمره" می‌کردند نیز خبر داد و یادآور شد: اعضای این باند تاکنون به ۴۴ فقره سرقت خودرو اعتراف کرده‌اند.

رحیمی درباره آخرین روند رسیدگی به پرونده دختر ۲۱ ماهه که اواخر شهریور ۹۸ در منطقه قلعه‌نو شهرری مفقود شده، تصریح کرد: بررسی‌های مأموران پلیس آگاهی در این پرونده کماکان ادامه دارد، اما توقع همکاری بیشتری از خانواده این دختربچه داریم، همچنین نوع بررسی‌های ما در این پرونده بحث ربایش این دختربچه را منتفی دانسته است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸°    ۱۸°