لایحه نظام جامع بازنشستگی آبان ماه تقدیم مجلس می‌شود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:43 - شنبه 10 اسفند 1398
کد خبر : ۷۳۴۸۸۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۰
در نشست بررسی وضعیت صندوق‌های بازنشستگی در مجلس، وضع صندوق‌های تامین اجتماعی، کشوری، لشکری و عشایری با حضور وزیر دفاع و مدیران مربوطه بررسی شد. قرار است دولت لایحه نظام جامع بازنشستگی را تدوین و آبان تقدیم مجلس کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اکبر رنجبر زاده در تشریح نشست امروز (شنبه، ۱۹ مهرماه) هیئت رئیسه برای بررسی آخرین وضعیت صندوق‌های بازنشستگی با حضور مسئولان مربوطه، گفت: بر اساس برنامه از پیش تنظیم شده هیئت رئیسه وضعیت صندوق‌های تامین اجتماعی، کشوری، لشکری، عشایری و کشاورزان و روستاییان امروز با حضور وزرای کار، تعاون و رفاه اجتماعی و دفاع، رئیس اداری و استخدامی، مدیران عامل صندوق‌ها و کارشناسان به عنوان یک ابر چالش از نگاه مجلس مورد بررسی قرار گرفت تا در دهه‌های آینده ما را دچار مشکل نکنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: در سال ۹۳ در صندوق کشوری حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان منابع داشتیم در حالی که در حال حاضر برای پرداخت حقوق و مستمری این صندوق نیاز به حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان داریم یعنی از ۱۵ هزار میلیارد به ۴۰ هزار میلیارد تومان رسیدیم.

او یادآور شد: برای صندوق‌های نیرو‌های مسلح و لشکری از ۱۱.۷ دهم هزار میلیارد تومان در سال ۹۳ در حال حاضر به نزدیک به ۳۰ هزار میلیارد تومان رسیدیم در حالی اگر بودجه عمومی اختصاص داده شده به این صندوق‌ها حدود ۱۵ درصد افزایش یافته باشد بین ۳۰ تا ۳۳ درصد مصارف آن‌ها افزایش یافته و اگر این روند تداوم یابد حتی بودجه نفت پاسخگوی نیاز‌های آن‌ها نخواهد بود بنابراین یک سری ایراداتی در مدیریت منابع، ساختار‌های صندوق‌ها و قوانین وضع شده وجود دارد که باید رفع شود.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس دهم، ادامه داد: طبق گزارش سازمان حسابرسی کشور، دولت نزدیک به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان و طبق گفته تامین اجتماعی ۱۸۱ هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است و این بدهی‌های انباشته ورشکستگی صندوق‌ها را در پی خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: در نشست امروز انصاری، رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور تاکید کرد که لایحه نظام جامع بازنشستگی را دولت تهیه و در ماه پیش رو آن را نهایی خواهد کرد که امیدواریم آن را آبان ماه تقدیم مجلس کنیم تا بخشی از آن را بتوان در قانون بودجه سال ۹۹ لحاظ کرد.


امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح هم امروز (شنبه، ۱۹ مهرماه) در حاشیه نشست هیئت رئیسه مجلس با دستگاه‌های مربوطه برای بررسی وضعیت صندوق‌های بازنشستگی در جمع خبرنگاران، گفت: در این نشست موضوع صندوق‌های بازنشستگی از جمله نیرو‌های مسلح مطرح شد که بسیار حائز اهمیت بود.
او از پیش‌بینی برنامه بلند مدت و راهکار‌های موثر برای حل دائمی مشکلات صندوق بازنشستگی نیرو‌های مسلح خبر داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°