خانوارهای جدید مشمول قطع یارانه نقدی شناسایی شدند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:12 - شنبه 17 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۴۹۳۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۶
پرونده روز؛
سخنگوی ستاد حذف یارانه نقدی از شناسایی سه دهک بالای درآمدی برای حذف یارانه در مهرماه 98 خبر داد و افزود: منتظر تصمیمات لازم در هیئت دولت هستیم و قبل از واریز یارانه اطلاع رسانی خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حسین میرزایی سخنگوی ستاد حذف یارانه نقدی با حضور در استودیوی خبر اقتصادی شبکه خبر درباره سواستفاده از حساب افراد و حذف یارانه گفت: لفظ سو استفاده شده معنا دار است، چون افراد بدون احراز هویت، مراجعه حضوری و ارائه کارت شناسایی نمی‌توانند کار بانکی انجام دهند بنابراین فرد به جای دیگری کار بانکی انجام می‌دهد یا با هویت دیگری کار بانکی می‌کند، چون ممکن است کارت بانکی را در اختیار دیگر قرار داده باشند.

امروز نیز موردی داشتیم که پیرمردی بود که ماهانه ۱۰۰ میلیون گردش مالی داشت و سال گذشته نیز بیش از یک میلیارد تومان واریز داشت که خود به این امر اذعان داشت.

میرزایی به افراد توصیه کرد؛ رفتار مالی اصلاح شود، حساب‌های بانکی به خودشخص برگردد، حساب‌های بلاتکلیف را ببندند و افراد با حساب‌های حقوقی و شرکتی کار بانکی انجام دهند نه با حساب شخص.

برای خوداظهاری گفت: افراد می‌توانند با ذکر دلیل اعتراض خود را اعلام کنند تا اواسط آبان ماه پیامک‌های نتیجه اعتراضات ارسال خواهد شد.

برای شناسایی پردرآمد‌های که چیزی به نام شان نیست گفت: به دلیل اینکه وضعیت افراد در بانک حقوقی پایش می‌شود سعی بر این است که خطای سیستم را نیز کاهش دهیم.

او برای حذف سری جدید یارانه‌ها نیز گفت: سه دهک بالای درآمدی شناسایی شده و پیشنهاد داده شده و منتظر تصمیمات لازم در هیئت دولت هستیم و قطعا حذف انجام می‌شود.

او با بیان اینکه این ماه نیز حذف شدگان یارانه خواهیم داشت، افزود: مبنای اطلاع رسانی حذف یارانه پیامک با سرشماره yaraneh است که برای سرپرست خانوار‌های حذف شده ارسال خواهد شد و قبل از پرداخت یارانه مهر اطلاع رسانی خواهد شد که چه تعداد حذف شده یارانه هستند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۴°