فراموش شدن عماد، پس از ۴ هفته
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:00 - پنجشنبه 23 مرداد 1399
کد خبر : ۷۳۴۹۶۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
پس از گذشت ۴ هفته از جان باختن پسربچه ۶ ساله به علت مشکلات و نقائص ورزشگاه آزادی، هنوز خبری از روند رسیدگی به این ماجرا منتشر نشده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 وزیر ورزش و جوانان وضعیت ورزشگاه‌ها در ارائه خدمات مناسب و امن به تماشاگران کاملا مناسب توصیف کرد و افزود این شرایط از یک سال و نیم قبل مهیا بود.

سلطانی فر در حالی وضعیت تجهیزات و شرایط ارائه خدمات و امنیت ورزشگاه ها، به ویژه مجموعه آزادی را کاملا امن و آماده اعلام کرد که هنوز یک ماه از جان باختن پسربچه ۶ ساله به علت برق گرفتگی در ورودی بزرگترین ورزشگاه کشور نگذشته است.

چهار هفته پیش، دوشنبه ۲۵ شهریورماه و در جریان بازی پرسپولیس و صنعت نفت، عماد صفی یاری، پسربچه ۶ ساله هنگام عبور از گیت ورودی دچار برق گرفتگی شد و در مقابل چشم پدرش جان باخت.

پس از این حادثه دردناک، روابط عمومی وزارت ورزش اعلام کرد مرگ کودک ۶ ساله در ورزشگاه هیچ ارتباطی با وزارت ورزش ندارد.
فراموش شدن عماد، پس از ۴ هفته
مازیار ناظمی، مدیر وابط عمومی وزارت ورزش گفت: با توجه به اینکه دو شرکت صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان و توسعه و نگهداری از اماکن ورزشی کشور به عنوان پیمانکار در استادیوم آزادی فعالیت می‌کنند بنابراین مسئول پاسخگویی به اتفاق تلخ پیش آمده هستند.

قدرت الله سیف، رئیس مجموعه ورزشی آزادی نیز گفت: بروز این حادثه به دلیل سهل انگاری و خطای پیمانکار بوده و هیچ ارتباطی به گیت‌های بلیت الکترونیک ندارد و بخش حقوقی مجموعه ورزشی آزادی علیه پیمانکار اقدام می‌کند.

پیمانکار هم اعلام کرد که گناهکار نیست، زیرا برق کار، فرد دیگری است.
فراموش شدن عماد، پس از ۴ هفته
محمد صفی یاری، پدر عماد درباره حادثه و برخورد مسئولان گفت: دوشنبه برای تماشای بازی به همراه پسرم به ورزشگاه رفتم. برای حفظ نظم میان تماشاگران داربست‌هایی به تیر برق متصل کرده بودند که فرزند ۶ ساله من آن را لمس کرد و جلوی چشمانم پرپر شد. آن شب تا ۲:۳۰ بامداد در ورزشگاه ماندیم و مامورانی که از اداره برق آمدند تایید کردند که این داربست‌ها برق داشته است. حتی مسئولان ورزشگاه هم پس از بررسی‌هایی که انجام دادند، این موضوع را تایید کردند. سوال من این است که یک بچه ۶ ساله از کجا باید بداند که آن داربست برق دارد و به آن دست نزند.

او افزود: از ۲ روز پیش همسرم در بیمارستان بستری شده است. کسانی که مقصر این حادثه بوده اند باید جوابگو باشند. از خون پسرم نمی‌گذرم و اجازه نمی‌دهم خونش پایمال شود. مسئولان باید جواب بدهند و کسی که در این ماجرا مقصر بوده باید اعتراف کند. چرا در روز خاکسپاری هیچ کس برای یک تسلیت خشک و خالی نیامده بود؟

او در پاسخ به این سوال که آیا در آن هنگام شخص دیگری آن اطراف تردد نمی‌کرده، پاسخ داد: اشخاص دیگری هم از آن جا تردد می‌کردند، اما چرا آن داربست باید برق داشته باشد که پسر من هنگام بازی کردن به آن دست بزند و جلوی چشمانم پرپر شود. یک ثانیه خودتان را جای من بگذارید. انتظار من این است که مسئولان جواب بدهند و یک نفر بگوید چه کسی مقصر بوده است. تاکنون به جز انصاری فرد که منت سر ما گذاشت و برای مراسم شام غریبان آمد، هیچ کدام از مسئولان و افراد فوتبالی برای یک تسلیت خشک و خالی سراغ ما نیامد. دیدم پسرم بغل داربست ایستاده و فکر کردم در حال بازی کردن است. خواستم دستش را بگیرم که دیدم روی زمین افتاد و ظرف ۳، ۴ ثانیه تمام کرد.

پدر عماد افزود: آن شب کار‌های لازم برای تشکیل پرونده انجام شد. باز هم تکرار می‌کنم که مسئولان این اتفاق باید جوابگو باشند. یک پسر ۶ ساله داشتم که زندگی من بود و از خونش نمی‌گذرم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°