امنیت غذایی چالشی برای جهان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:03 - يکشنبه 11 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۴۹۹۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۰
چهل و ششمین نشست کمیته امنیت جهانی غذا در حالی کار خود را در مقر سازمان خوابار و کشاورزی ملل متحد ( فائو ) در رم آغاز کرد که نگرانی جامعه جهانی در خصوص وضعیت امنیت غذایی و گسترش گرسنگی افزایش یافته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نمایندگان ۱۹۴ کشور عضو فائو از جمله جمهوری اسلامی ایران با حضور در این نشست، چگونگی دستیابی به امنیت غذایی را مورد بررسی قرار می‌دهند.
 
محمد حسین عمادی، نماینده دائم ایران در فائو و دیگر سازمان‌های بین المللی مستقر در رم گفت: وظیفه اصلی کمیته جهانی غذا، بررسی وضعیت کنونی گرسنگی و امنیت غذا در جهان است و بر مبنای ان راه حل‌ها و پیشنهاد‌هایی را ارائه می‌دهد.
 
در سال جاری میلادی، بر اساس اطلاعات موجود، متاسفانه کماکان تعداد گرسنگان در جهان رو به افزایش است. هم اکنون تعداد گرسنگان جهان به ۸۲۰ میلیون نفر رسیده است.
 
ما در نشست‌هایی که در یک هفته‌ای که در پیش رو است در واقع به دنبال ریشه‌های این مسائل و بررسی ان‌ها هستیم.
 
عمادی همچنین در خصوص عواملی که امنیت جهانی غذا را تهدید می‌کند افزود: یکی از دلایل اصلی کاهش امنیت غذایی در جهان، مسائل مربوط به تغییر اقلیم است، از طرف دیگر درگیری‌های منطقه‌ای و جنگ و مهاجرت و قطعا عوامل یک طرفه محدود کننده تجارت ازاد و تحریم‌ها است که ما بر مبنای ان در حال بررسی هستیم و راه و پیشنهاد‌هایی داره مطرح می‌شود که چگونه می‌شود با این مسائل مبارزه کرد و چگونه می‌شود امنیت غذایی را در سطح جهانی افزایش داد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°