واحدهای تولیدی که ماندگار می شوند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:29 - يکشنبه 30 شهريور 1399
کد خبر : ۷۳۵۰۰۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۲
نماینده وزارت صمت می گوید: همواره در وزارتخانه به دنبال روش‌هایی هستیم که چه طور می‌توان از واحد‌های تولیدی حمایت کرد تا پا بگیرند و در بازار ماندگار شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آرمان خالقی قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت در برنامه تیتر امشب در خصوص نحوه حمایت از واحد‌های تولیدی و صنعتی به نهضت ساخت داخل اشاره و تصریح کرد: این صنعت صنعتی جوان در کشور ما به شمار می‌اید و در وزارتخانه به دنبال روش‌هایی هستیم که چه طور می‌توان از واحد‌های تولیدی حمایت کرد تا پا بگیرند.

او افزود: همچنین اینکه چه طور زنجیره‌های ارزش را شناسایی و به نوعی در امتداد هم قرار دهیم تا محصولی که تولید می‌شود قابلیت ماندگاری در بازار را داشته باشند.

او درباره جزئیات نهضت تولید داخل  و چالش‌های پیش روی آن این طور گفت:
 
 
خالقی در خصوص مشکلاتی که پیش روی صنایع وجود دارد، گفت: اصل بر اینست که جلوی تعطیلی واحدها گرفته شود و حفظ آن واحد در اولویت ماست. مهم اینست که اشتغال و تولید حفظ شود. 

مهدی صادقی نیارکی سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت دیگر میهمان برنامه با بیان اینکه سیاست‌های این وزارتخانه در ادامه سیاستگذاری‌های کلان دولت است، افزود: این اولویت‌ها شامل ۷ محوراست که مهمترین محور‌های آن توسعه تولید و تعمیق ساختارها است.
او با اعلام اینکه ایده راه اندازی زنجیره ارزش کارخانه سازی را دنبال می‌کنیم، گفت: عمق ساخت داخل در تولید ماشین آلات و تجهیزات خطوط پتروشیمی ها، فولاد و نیروگاه‌ها حداقل به ۵۰ درصد می‌رسد.

او برای حفظ وضع موجود در سال ۹۸ بودجه‌ای معادل ۳۶۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی کرد و گفت:
 


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ارتباط تلفنی با تیتر امشب از تمرکز در مدیریت بین بخش دولت گفت و افزود: از نظر قانون مشکلی وجود ندارد.
سیدمهدی مقدسی گفت: باید شعارها به عمل تبدیل شود و این امر نیاز به هماهنگی بخش های دولتی است.
او گفت: مجلس در سال گذشته قانون حداکثری از توان داخل و رفع موانع تولید داخل را اصلاح کرد. آنچه که باعث تعطیلی واحد های تولیدی می شود اختلاف نظرها در بخش های دولتی و یکپارچه نبودن تصمیمات مسئولان است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۲°