درخواست گوترش از طرف های درگیر در سوریه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:41 - يکشنبه 11 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۵۰۰۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
دبیر کل سازمان ملل متحد ضمن درخواست توقف فوری درگیری در شمال شرقی سوریه از طرف‌ها خواست از خود خویشتن داری نشان دهند و از غیرنظامیان محافظت کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سخنگوی گوترش در بیانیه‌ای اعلام کرد: آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد از تحولات نظامی در شمال شرقی سوریه نگران است که بنابر گزارش‌ها شمار زیادی غیرنظامی در آن کشته شده و دست کم ۱۶۰ هزار غیرنظامی آواره شده اند.
او از طرف‌های درگیر می‌خواهد نهایت خویشتن داری را از خود نشان دهند و تاکید دارد هر عملیات نظامی باید به طور کامل به حقوق بین الملل از جمله منشور سازمان ملل و حقوق بین الملل بشردوستانه احترام بگذارد.
دبیر کل سازمان ملل توقف فوری درگیری‌ها را خواستار شد و از همه طرف‌ها خواست نگرانی هایشان را از طریق ابزار صلح آمیز حل و فصل کنند.
دبیر کل سازمان ملل تاکید دارد: غیرنظامیانی که در این خصومت شرکت ندارند باید مورد محافظت قرار گیرند.
همچنین از زیرساخت‌های غیرنظامی نیز مطابق با حقوق بین الملل بشردوستانه باید محافظت شود.
او همچنین تضمین دسترسی انسانی و بدون مشکل نیرو‌های سازمان ملل و نیرو‌های امدادرسان را به غیرنظامیان نیازمند خواستار شد.
گوترش همچنین با ابراز نگرانی شدید یادآور شد عملیات نظامی کنونی به آزادی ناخواسته عناصر یاری دهنده داعش در عراق و سوریه منتهی می‌شود که می‌تواند پیامد‌هایی در پی داشته باشد.
دبیر کل سازمان ملل با یادآوری قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید کرد: هر راه حلی برای بحران سوریه باید بر حاکمیت، استقلال، وحدت و یکپارچگی ارضی سوریه تاکید کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°