امنیت زوار اربعین در مرزها تامین است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:29 - يکشنبه 11 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۵۰۱۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی کشور: کارآگاهان ما به صورت محسوس، نامحسوس، پیاده و هم به صورت خودرویی در حال گشت زنی و رصد و کنترل امور زائران هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سرهنگ شهاب امینی، رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی کشور در گفتگو با رادیو اربعین با اشاره به اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی نیز همچون سایر رده‌های تخصصی پلیس آگاهی در مرز‌های چهارگانه حضور دارند و آماده ارائه خدمات به زائران اباعبدالله الحسین (ع) هستند، گفت: تاکنون مشکلی نداشتیم و همه چیز در کنترل است.
او با تاکید بر اینکه درون جمهوری اسلامی ایران و در حوزه سرزمینی، ارائه خدمات را به زائران بر عهده داریم، اظهار کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی در واقع کارآگاهان مبارزه با سرقت و مبارزه با جعل و کلاهبرداری هستند که عهده دار این امور هستند و تلاش می‌کنیم امنیت را برقرار کنیم تا مشکل خاصی برای زائران به وجود نیاید.
رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی کشور گفت: زوار اسناد و مدارک هویتی خودشان بجز افراد مسئول به افراد دیگر تحویل ندهند و لازم است برای کنترل مرزی به همکاران ما در پلیس گذرنامه، گذرنامه خودشان را ارائه کنند.
سرهنگ امینی با توجه به احتمال گم شدن و سرقت رفتن مدارک زوار گفت: زائران بجز گذرنامه و برگ تردد موقت، هیچ نوع سند و اوراق هویتی مانند کارت ملی، شناسنامه، کارت خودرو همراه خودشان نبرند.
او گفت: زائران از برگ اول گذرنامه شان کپی تهیه کنند تا اگر در کشور عراق گذرنامه زائران گم شد بتواند کپی آن را به پلیس یا به کنسولگری‌ها یا نمایندگی رسمی جمهوری اسلامی ایران ارائه دهند تا بتوانند به راحتی برگردند.
رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی کشور با توجه به احتمال جعلی بودن ارز از زائران خواست، قبل از حرکت ارز مورد نیاز خودشان را تهیه کنند و از خرید و فروش ارز در مبادی خروجی کشور و مبادی ورودی کشور عراق پرهیز کنند.
او گفت: همراه داشتن ارز جعلی و ارائه آن مستوجب کیفر است و تقریبا تمامی کشور‌ها با این موضوع برخورد سختی خواهند کرد.
سرهنگ امینی گفت: زوار پول خود را در یک جا نگهداری نکنند و سعی کنند پولشان را در جیب‌های مختلف یا در کیف یا جیب پنهان نگهداری کنند تا سرقت نشود.
او گفت: خردسالان و افراد کهنسال را بدون مراقب رها نکنند، زیرا احتمال گم شدن اعضای خانواده به ویژه کودکان و کهنسالان متصور است و در موقع ازدحام حتما توجه ویژه‌ای را به کودکان داشته باشند تا گم نشوند.
سرهنگ امینی از زوار خواست، مشخصات همراهان و شماره تلفن، اسم و فامیل را بنویسند و در جیب کودکان بگذارند.
رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی کشور گفت: زائران اگر دچار مشکلی شدند به درمانگاه‌های اصلی سازمان حج و زیارت بروند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °