یادداشت تفاهم ایران و دفتر مواد مخدر سازمان ملل

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:34 - سه‌شنبه 17 تير 1399
کد خبر : ۷۳۵۰۲۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
یادداشت تفاهم همکاری میان ایران و دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در وین امضا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
یادداشت تفاهم همکاری میان ایران و دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در وین در زمینه ایجاد مرکز منطقه‌ای ظرفیت‌سازی و پژوهش برای ارتقای درمان اختلالات ناشی از موادمخدر و بهبود ایمنی و سلامت عموم با حضور سردار اسکندر مومنی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر به امضاء رسید.
 
«کاظم غریب آبادی» سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین المللی مستقر در وین، گفت: هدف از امضای این یادداشت تفاهم، فراهم آوردن چارچوبی برای تسهیل همکاری‌های طرفین در جهت پیشبرد اهداف مشترک برای ترویج درمان انسانی و مبتنی بر شواهد ناهنجاری‌های حاصل از مصرف مواد مخدر، از طریق تعاملات و گفتگو‌های منظم میان جمهوری اسلامی و دفتر مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل، و همچنین ایجاد سازوکار‌های حقوقی جداگانه می‌باشد.

وی افزود: طرفین توافق کردند تا مرکز ملی مطالعات اعتیاد ایران به عنوان "مرکز منطقه‌ای پژوهش و ظرفیت سازی" برای ترویج درمان مبتنی بر شواهد ناهنجاری‌های حاصل از مصرف مواد مخدر و ارتقاء بهداشت و ایمنی، تعیین شود.

سفیر کشورمان افزود: این مرکز همچنین در همکاری نزدیک با دیگر موسسات درمان و پژوهش اعتیاد و مواد مخدر ایران به ارائه آموزش و ترویج پژوهش در منطقه خواهد پرداخت.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشورمان دیروز در راس هیاتی بلند پایه از ایران وارد وین شد.

دیدار و گفتگو با مقامات ارشد سازمان ملل متحد، رییس پلیس اتریش، مقامات وزارت کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، رئیس پلیس اسلواکی و انجام مذاکرات دوجانبه با دیگر مسئولین بلندپایه اتریش در حوزه مبارزه با موادمخدر از جمله اهداف سفر سردار مومنی است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۴°