فعالیت بیش از 4 هزار شرکت دانش بنیان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:02 - يکشنبه 26 مرداد 1399
کد خبر : ۷۳۵۰۳۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در قزوین گفت: بیش از چهار هزار و ۶۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: بیش از چهار هزار و ۶۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور فعال شده اند و زمینه اشتغال ۳۰۰ هزار نفر را در کشور فراهم کرده اند.

او افزود: مهمترین رسالت شرکت‌های دانش بنیان در این شرایط تولید اقلام تحریمی است که خوشبختانه اتفاقات خوبی در این زمینه رخ داده که شاید یک سال زمان بخواهد تا به نتیجه برسد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: نسل جوانی که در شرکت‌های دانش بنیان کار می‌کنند زمینه ساز اتفاقات مهمی در عرصه فناوری هستند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان افزود: در حوزه‌های دارویی، تجهیزات پزشکی، فولاد سازی، خودروسازی، غذا و حوزه‌هایی که صنعت مشکل دارد ورود کرده ایم.


ستاری افزود: اکثر شرکت‌هایی که بازدید می‌کنم از وضعیت خوبی برخوردارند، ولی کافی نیست.

او گفت: درصدد هستیم با مصوبه‌ای که اخیرا گرفته ایم تا سقف ۵۰ میلیارد تومان واحد‌های نمونه دانش بنیان ترک تشریفات مناقصه بدهند تا بتوانند وارد این حوزه شوند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان در مورد کمک به بازاریابی محصولات دانش بنیان هم گفت: بخشی از بازاریابی در حوزه دولتی و بخشی هم مردمی است و دولت می‌تواند با کاهش واردات از محصولات دانش بنیان حمایت کند.

ستاری همچنین افزود: پارسال ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان پرداخت شد، امسال هم ۲۴ هزار میلیارد تومان به شرکت‌های دانش بنیان تسهیلات داده می‌شود.

رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: این تسهیلات در تامین نیاز‌های سرمایه در گردش و تولید شرکت‌های دانش بنیان تاثیر گذار است البته این تسهیلات جدا از اعتباراتی است که از سوی صندوق شکوفایی داده می‌شود.

ستاری در بازدید از یک واحد تولیدی دانش بنیان در شهر صنعتی البرز قزوین گفت: شرکت‌های دانش بنیان کشور با وجود تحریم‌ها به سرعت در حال توسعه و گسترش هستند.

او از بخش‌های مختلف این شرکت فرآوری دارویی ژلاتین حلال که با استفاده از فناوری‌های روز به عنوان تنها شرکت ژلاتین غذایی و دارویی به صورت پودری و گرانولی تهیه شده از استخوان تازه گاو به تولید می‌پردازد، بازدید کرد.

شرکت ژلاتین حلال به عنوان شرکت دانش بنیان هم به ثبت رسیده است و این واحد با ۱۵۰۰ تن ظرفیت در سال با یک سوم ظرفیت کار می‌کند.


                                                                 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°