بلاتکلیفی ۳ هزار پرنده در باغ پرندگان تهران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:09 - يکشنبه 18 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۷۸۱۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹
معاون فنی محیط زیست استان تهران: تا صدور حکم نهایی پرونده قضایی شکایت از پیمانکار فعلی باغ پرندگان تهران، شهرداری موظف به نگهداری پرندگان موجود طبق چارچوب و ضوابط اعلامی محیط زیست است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
کتال محسنی در ازتباط با برنامه پیگیری شبکه خبر افزود: پرونده قضایی تشکیل شده به دلیل شرایط نامناسب نگهداری ۳ هزار قطعه پرنده در محل باغ پرندگان تهران است و تا تعیین تکلیف نهایی پرونده قضایی شهرداری حق استرداد یا انتقال این پرندگان را به محل دیگری ندارد.
 
وی درباره گلایه شهرداری بابت هزینه نگهداری پرندگان گفت: شهرداری و پیمانکار متعهد شده اند از محل درآمد باغ پرندگان، پرندگان را در شرایط استاندارد نگهداری و حفاظت کنند.
 
او با اشاره به نیاز شهرداری تهران برای توسعه فاز دوم مجموعه باغ پرندگان تهران به حدود ۸ هزار قطعه پرنده دیگر، افزود: برای توسعه فاز دوم این باغ شهرداری موظف است این پرندگان را از مراکز مجاز مورد تایید محیط زیست در استان تهران یا خارج از استان تهیه کند.

معاون فنی محیط زیست استان تهران افزود: مراکز نگهداری حیات وحش و باغ‌های پرندگان جنبه آموزشی، فرهنگ سازی و تقویت گردشگری دارند و نباید به بحث قاچاق و سواستفاده از شرایط ورود کنند این کلیت را به همه مراکز و شهرداری‌ها اعلام کردیم و نظارت کافی بر فعالیت آنان داریم.
 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۱°