تصویب هشت راهبرد توسعه سمنان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:42 - جمعه 16 خرداد 1399
کد خبر : ۷۳۷۸۲۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴
هشت راهبرد و اقدام با اولویت توسعه استان سمنان در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور بررسی و مصوب شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمود واعظی در این نشست گفت: راهبرد بلند مدت دولت در استان سمنان در بخش‌های توسعه انرژی‌های نو، تولیدات گلخانه ای، توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، مقاصد تازه گردشگری، جلب مشارکت بنیاد‌های توسعه منطقه ای، تکمیل کریدور ارتباطی شرق به غرب و شمال به جنوب، توسعه زیرساخت‌های صادرات محصولات نهایی معدنی و تامین آب پایدار شرب و صنعت بر بهره گیری از ظرفیت مطلوب نیروی انسانی است.
وی گفت: نیروی انسانی تحصیلکرده و نرخ هفت درصدی بیکاری در استان سمنان از مزیت‌های بسیار ارزشمند در این بخش است.
 واعظی با اشاره به برنامه‌های دولت برای توسعه استان سمنان افزود: امیدواریم تا پایان سال ۹۹، باقی مانده اعتبار سفر اول و دوم رئیس جمهوری به استان پرداخت شود البته برای این امر، بانک‌ها باید ترغیب شوند تا بخشی از اعتبارات استان تامین شود.
وی قابلیت‌های اقلیمی و طبیعی و تاریخی استان سمنان برای تولید ثروت را بسیار غنی و منحصر بفرد برشمرد و گفت: قرار داشتن در مسیر زائران امام رضا (ع) از مزیت‌های مهم این استان است بنابراین گردشگری یکی از صنایعی است که اشتغال و ثروت به وجود می‌آورد، کویرگردی، بوم گردی، تنوع آب و هوایی و مجاورت به سایر استان‌ها از قابلیت‌های استان سمنان است.
 
 تحریم‌ها کارایی خود را از دست داده
 
رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه در ۲ سال گذشته کشور با تحریم‌های سخت و ظالمانه‌ای که در هیچ کشوری سابقه نداشته است مواجه بود افزود: استکبار جهانی از تمام ابزار‌ها استفاده کرد تا فروش نفت ایران به صفر برسد و امکانات اقتصادی توسعه کشور به تصور خودش در ۲ تا سه ماه مسدود شود، اما راهبرد اقتصاد مقاومتی که از قبل با درایت و ابلاغ رهبری و همکاری قوای سه گانه با رویکرد خود اتکایی پیش بینی شده بود، این توطئه را ناکام گذاشت.
 وی به شرایط حساس جنگ روانی و تبلیغاتی دوره تحمیل تحریم‌ها اشاره کرد و افزود: جنگ روانی از جنگ اقتصادی برای کشور سخت‌تر بود زیرا تمام رسانه‌ها، افکار عمومی را بمباران تبلیغاتی می‌کردند و بیشتر از تحریم، احساس هراسی که در افکار عمومی منتقل می‌کردند، عامل و حربه فشار به کشور بود.
رئیس دفتر رییس جمهور با ابراز خرسندی از همبستگی مسئولان و همدلی و صمیمیت مردم گفت: امروز شرایط کشور کاملا متفاوت با سال گذشته است و تحریم‌ها کارایی خود را از دست داده است.
وی افزود: شرایط داخلی به گونه‌ای است که سرمایه بزرگ مردمی ابزاری شد تا ما بتوانیم بدون اتکا به سایر دولت‌ها مسائل را حل کرده و از مشکلات عبور کنیم.
واعظی تصریح کرد: برخی از کشور‌های همسو با آمریکا و اسرائیل در منطقه در تحریم‌ها نیز هم اکنون به این نتیجه رسیده اند که آمریکا حامی کشور‌های منطقه نیست و کشور‌های منطقه باید منافع یکدیگر را تامین کنند.
 
نمایش اقتدار ایران در دستگیری سرشبکه ضدانقلاب آمدنیوز
 
وی با قدردانی از اقدام شایسته سپاه پاسداران در دستگیری سر شبکه ضد انقلاب آمد نیوز گفت: اقتدار امنیتی ایران در روز‌های اخیر به خوبی به نمایش گذاشته شد و دستگیری این فرد در خارج کشور صدای سرویس‌های امنیتی صهیونیستی را درآورده است که مشخص است از ابتدا ارتباطات و روابطی بین آن‌ها وجود داشته است، اما مهمتر از این موفقیت امنیتی، پیامی برای دیگران است که به مردم خود خیانت می‌کنند و خیال می‌کنند در دامن کشور‌های دیگر امنیت دارند.
واعظی با تاکید بر اطلاع و احاطه دولت بر مشکلات معیشتی مردم بخصوص گروه‌های کم درآمد هم گفت: بخشی از مردم به خصوص طبقه متوسط به پایین مشکل دارند و تلاش داریم برای حقوق بگیران، روستاییان و بخش محروم کشور، برنامه‌های ویژه حمایتی اجرا کنیم.
این مقام مسئول دفتر ریاست جمهوری به ثبات نسبی قیمت ارز نیز اشاره کرد و گفت: قیمت ارز پایین آمده و ثبات پیدا کرده است و حالا باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود که قیمت‌ها کاهش یابد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۶°