شکارچیان پرندگان شکاری در تله محیطبانان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:04 - سه‌شنبه 08 مهر 1399
کد خبر : ۷۳۷۸۳۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۱
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست فارس گفت: ماموران پر تلاش یگان حفاظت محیط زیست فارس روز گذشته، دو نفر شکارچی زنده گیری پرندگان شکاری در دریاچه مهارلو را دستگیر کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مجتبی شکرانه گفت: در پی دریافت گزارش‌های مردمی در خصوص حضور صیادان غیرمجاز در زیستگاه‌های طبیعی، محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، دو نفر متخلف صید که یکی از آن‌ها اهل استان‌های جنوبی بود را دستگیر و به مقامات قضایی معرفی کردند.

وی افزود: از متخلفان که اقدام به ساخت کوخه جهت زنده گیری پرندگان شکاری کرده بودند، ادوات صید شامل تور و دام، و یک بُهله دلیجه و دو قطعه قمری کشف و ضبط شد که این پرنده‌ها در طبیعت رهاسازی شدند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست فارس افزود: همه ساله در زمان مهاجرت پرندگان شکاری در فصل پائیز، برخی افراد سودجو اقدام به ساخت کوخه برای زنده گیری این پرندگان ارزشمند جهت صدور به کشور‌های حوزه خلیج فارس می‌کنند که این عمل بر اساس قوانین محیط زیستی و معاهدات بین المللی جرم محسوب می‌شود.

شکرانه خاطرنشان کرد: شهروندان هرگونه تخلف زیست محیطی را به سامانه ارتباط مردمی ۱۵۴۰ گزارش دهند تا شاهد صید این گونه پرندگان ارزشمند نباشیم.

گفتنی است: کوخه یا کوخت؛ مکانی است که برای زنده گیری پرندگان شکاری توسط متخلفان ساخته می‌شود و فردی که در این مکان به این قصد می‌نشیند را کوخه نشین می‌نامند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۱°